Księżycowy blask

Okładka książki Księżycowy blask Marah Woolf
Okładka książki Księżycowy blask
Marah Woolf Wydawnictwo: Books Sp. z o.o. Cykl: Saga Księżycowa (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Saga Księżycowa (tom 1)
Books Sp. z o.o.
2018-10-15
2018-10-15

Nastolatką już co prawda nie jestem, relacja pomiędzy bohaterami jest młodzieńcza, zakochani do szaleństwa ;) ale bawiłam się dobrze, miło spędziłam przy niej czas.

Powiem wam, że seria tych książek jest ciekawa i interesująca. Była wciągająca i sympatyczna w odbiorze. Na początku raczej spokojna o przyjemnym charakterze, którą szybko i przyjemnie się czytało. Potem akcja zaczyna się rozkręca, pojawiają się tajemnice i chwilę napięcia. Akcja nabiera dynamiki i dreszczyku emocji. Potem napięcie się wyrównuje, znów jest raczej spokojnie, choć nie nudno. W środku serii znów przetacza się tsunami wydarzeń, zwrotów akcji i napięcia. Niestety drugi tom według mnie średnio zakończony, był kiepsko opisany i nie zawierał emocji i napięcia jakie moim zdaniem powinny tam towarzyszyć. Całą książkę czekałam na wydarzenia pod koniec drugiego tomu i muszę przyznać, że były mało spektakularne i lekko się nimi rozczarowałam. Poza tym książki miłe w odbiorze i robią dobre wrażenie, fajnie i przyjemnie się ją czytało. Ogólnie bardzo pozytywna seria, mająca jakiś taki swój tajemniczy i wyciągając klimat.

DNF. Po 150 stronach przestałam czytać. Nie mogę uwierzyć, że ta sama autorka napisała cykl 3 czarownice. Bohaterowie nijacy, akcja dzieje się przynajmniej dla mnie za szybko, po 70 stronach bohaterowie są w sobie zakochani. Nie polecam tracić na nią czasu.

Książkę Marah Woolf pokochałam już po samym opisie książki i od razu wiedziałam, że muszę zakupić całą serię. I teraz jestem dumna, że ją mam. Ale przechodząc do książki z początku nie myślałam, że ta historia będzie zawierać elementy fantastyki, bardziej stawiałam na zwykły romans pomiędzy parą nastolatków. Książki fantastyczne przestałam czytać już jakiś czas temu i przerzuciłam się właśnie na książki romantyczne. A ta książka zawiera jedno i drugie, co jest jak się okazało świetnym połączeniem w tej historii. No i znów w jakimś stopniu zaczęłam czytać książki fantastyczne dzięki tej całej serii, no i dzięki autorce. Marah Woolf wymyśliła świetną historię dwójki nastolatków, że gdy skończysz jedną część czuje się niedosyt i ma się od razu chęć sięgnąć po następną część. Dlatego tą serię książek jeżeli możecie i chcecie to zachęcam was do przeczytania jej, bo według mnie jest naprawdę świetna. Do następnego razu kochani

Saga księżycowa Marah Woolf to absolutne cudo nie tylko na zewnątrz ale również wewnątrz.

Jeśli lubicie nietypowych bohaterów, szkockie legendy i szkoły dla czarodziejskich stworzeń to spodoba Ci się ten świat.

Emma w wyniku morderstwa traci matkę i przeprowadza się do swojej rodziny w Szkocji do miejsca, że którego jej matka uciekła wiele lat temu. Teraz musi pogodzić się ze stratą, przystosować do nowej rodziny i nowej szkoły oraz rozwikłać zagadkę śmierci matki. Szczególnie, że wraca do rodziny matki a nigdy nie poznała swojego ojca. Czy ma on coś wspólnego z jej śmiercią? Zbyt wiele pytań i brak odpowiedzi dla rozdartej stratą nastolatki. A w dodatku pierwsza miłość na horyzoncie z kimś, przy kim jej życie jest zagrożone.

Jestem zachwycona tą sagą, bo uwielbiam szkockie klimaty, a książka też jest napisana bardzo uczuciowo i często wydarzenia w niej rozdzierały mi serce. Podsumowując poszczególne tomy najbardziej podobał mi się pierwszy tom i ostatni.

W pierwszym wszystko było takie nowe i ten klimat poznawania szkockich miasteczek i krajobrazów skradły mi serce jak i nowa rodzina Emmy. W dodatku wszędzie była roztoczona Aura tajemnicy, przy poznawaniu nowych postaci i faktów.

A czemu ostatni? Zapewne dlatego, że miał inne miejsce wydarzeń niż reszta i był emocjonujący do ostatniej strony. Nie można było przewidzieć zakończenia.

Nie mogę się doczekać co autorka ma mi do zaoferowania w innych swoich publikacjach. 😊

jestem już trochę starszą nastolatką, co prawda nadal nie mam osiemnastki, ale taka historia nie jest dla mnie. Wolę głębsze, mroczniejsze historie i bohaterów z prawdziwego zdarzenia, a tego trochę mi tutaj zabrakło.

Zakochałam się w tej serii od pierwszych stron, młodzieżówka fantasy, w której mamy dużo magii i miłości.
Emma mieszka w USA z mamą, która pewnego dnia ginie w wypadku. Dziewczyna musi przeprowadzić się do Szkocji, do wujka i jego rodziny, to są jej jedyni bliscy, których jednocześnie nigdy wcześniej nie poznała. Podczas pobytu na Wyspie Skye poznaje Caluma, tajemniczego i niedostępnego chłopaka, o którym nie potrafi zapomnieć od pierwszego spotkania. Z czasem, gdy się zbliżają do siebie chłopak odkrywa przed nią swoje tajemnice. Jest wodnikiem, należy do ludu shellycoat, żyją oni w ukryciu, a ich głównymi ofiarami są kobiety dziewice, które zapuściły się na ich tereny i nie potrafią się oprzeć ich ludzkiej postaci. Wodnicy maja bezwzględny zakaz zawierania związków z ludźmi i ujawniania tajemnic ich ludu. Ich małżeństwa są aranżowane z osobą tej samej rasy. Ale to co czują do siebie Calum, przyszły król i Emma jest mocniejsze i ważniejsze niż trzymanie się zakazów. To ściąga na nich i rodzinę Emmy wielkie niebezpieczeństwo. Pojawia się Elin, przybrany brat Caluma, który za wszelką cenę chce go zgładzić.
Świetnie opisany krajobraz Szkocji, nawiązania do folkloru, legend, jezioro Loch Ness, górzysty region Highlands, wszystko ma baśniowy charakter i mrok.
Mamy cudowną serię z magicznym światem w którym jest miłość, ale również nienawiść i zło, które za wszelką cenę chcą zniszczyć świat wodników, elfów, wróżek, czarodziejów. Jest to głównie historia o poszukiwaniu miłości, tej jedynej, prawdziwej, na wieczność, o przeznaczeniu, które gdzieś jest nam zapisane. Ciepła i relaksująca, przyprawiająca o drżenie serca 😊❤️
🌙

Oczekiwałam czegoś zdecydowanie czegoś lepszego. Bohaterka po wiadomości o śmierci swojej matki nie przejęła się tym jakoś specjalnie, wyjechała do wuja, którego w ogóle nie znała, jednak on i jego rodzina traktowała ją od razu jak osobę znaną im na wylot. W dodatku zobaczyła chłopaka, i zakochała się w nim na zabój nie myśląc o niczym innym. W lekturze widać także dużo „podobieństw” do innych książek (np. „Zmierzch”). Dla mnie duże rozczarowanie.

Cała ta saga to najlepsze książki przeczytane w moim życiu. Są niesamowite i będę wracała bardzo bardzo często.

Nawet nie wiem czemu podchodziłam do tej książki ze złym nastawieniem, jednak nie mogłam się bardziej pomylić. Od pierwszej strony zanurzyłam się w świecie Emmy i Caluma, którym nie przeszkadzały żadne granice stawiane przez życie. W ich miłości to, że oboje pochodzili z dosłownie różnych światów nie miało znaczenia.

Pierwszy tom "Sagi Księżycowej" zaczyna się przeprowadzką głównej bohaterki do rodziny w Szkocji. Dzięki doskonałemu opisowi odczuć dziewczyny czytelnik ma wrażenie jakby poniekąd przeprowadzał się razem z nią. Już na początku dużo się dzieje, lecz potem akcja tylko bardziej przyspiesza (co naprawdę uwielbiam w tej lekturze). Emma zaczyna poznawać Caluma, który jednak kryje przed światłem dziennym mnóstwo tajemnic, które dziewczyna stopniowo odkrywa.

Marah Woolf łączy w swojej książce doskonale poprowadzoną fabułę, naprawdę niespodziewane zwroty akcji, dokładne opisy bohaterów, którzy wydają się dzięki temu żyć obok nas, a także poczucie humoru i pięknie rozkwitającą miłość między bohaterami, za których każdy czytelnik będzie trzymał kciuki. Gdyby nie moja zasada, że nigdy nie czytam tych samych książek 2 razy, to z chęcią bym do niej wróciła.

Pierwszy tom "Sagi Księżycowej" zaczyna się...

Marah Woolf Księżycowy blask Zobacz więcej