Berserk #20

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy
Cthulhu

By ocalić Cascę, Guts wkracza do Albionu, jednak na jego drodze staje okrutny Mozgus wraz z podwładnymi. Tymczasem hordy istot nie z tego świata zalewają święte miejsce... Czyżby zbliżało się kolejne zaćmienie? Czy ponownie dojdzie do krwawej tragedii? Świadom śmiertelnego zagrożenia Guts robi, co może, by tym razem uratować Cascę!

źródło opisu: JPF, 2019

źródło okładki: http://www.mangarden.pl/pl/p/Berserk-tom-20-preorder/3639

Wkp | 2019-02-14
Na półkach: Przeczytane, Manga, Współpraca

GDY FANTASY SPOTYKA HORROR

Dziś będzie trochę nietypowo, bo in media res, skoro rzucam się od razu z recenzją na 20 tom serii „Berserk”, ale cóż, czasem tak bywa. Zostawiając jednak wszystko to za sobą, a spoglądając na samą mangę, muszę powiedzieć, że to kawał dobrej, dynamicznej opowieści. Opowieści w sam raz dla dorosłych miłośników dark fantasy i horroru, którym nie straszna makabra, lejąca się krew i trupy zaściełające ziemię.

Głównym bohaterem serii jest niejaki Guts, zwany również jakże wymownie Zabójcą Stu i Czarnym Szermierzem, służącym jako najemnik i działającym w średniowiecznej Europie. W tym tomie wkracza on do Albionu, ale jak zawsze nic nie może iść bezproblemowo. Z jednej strony Mozgus i jego ludzie, z drugiej istoty nie z tego świata atakujące święte miejsce… Tragedia i rzeź wiszą w powietrzu, sytuacja staje się coraz bardziej napięta i niebezpieczna, a w wirze szalonych wydarzeń nasz najemnik stara się za wszelką cenę ocalić Cascę, ale czy ma jakiekolwiek...

Na półkach: Przeczytane, Manga

Na początku był falstart i trwał aż trzy tomy.
Nażelowany mięśniak wywija mieczem na prawo i lewo, kładąc pokotem wszystkich w zasięgu wzroku: żołnierzy, zwykłych wieśniaków czy mityczne stwory, nie wiadomo o co chodzi, facet jest jakiś naburmuszony, chyba się obraził, ale o co?
Czwarty vol wynagradza wytrwałych. Ten mangaka potrafi nie tylko rysować, ale również opowiadać historie. I jeszcze jedno: udało mu się wykreować fantastycznego bohatera.
Griffith - kapitalna postać: piękna i fascynująca. Z zapartym tchem śledziłam losy tego chłopca-marzyciela; ubolewam głośno nad jego zniknięciem. Gutts jest, owszem, piękny i ma wspaniałe mięśnie, ale czego można oczekiwać po przerośniętym chłopku-roztropku, który najpierw, wpatrując się smętnie w swój olbrzymi miecz, rozmyśla nad sensem istnienia, by następnie dojść do wniosku, że żyje właśnie po to, aby wymachiwać tym mieczem ile wlezie, a potem się zobaczy. Stąd dalsze tomy to młócka dla młodszaków, względnie miłośników gatunku....

Regalia | 2019-03-30
Mariusz Kornatka | 2019-03-18