Wyzwanie czytelnicze LC

Łabędź i szakal

Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 3)
Wydawnictwo: NieZwykłe
The Swan & the Jackal
hypesyll

Fredrik Gustavsson nigdy nie sądził, że mógłby się zakochać. Był przekonany, że żadna kobieta nie zaakceptuje jego okrutnej natury. Aż pewnego dnia poznał Seraphinę – kobietę tak samo brutalną i spragnioną krwi jak on. Spędzili razem dwa krótkie, ale niezapomniane lata, przepełnione pożądaniem, śmiercią i najmroczniejszą formą miłości. A potem Seraphina zniknęła. Minęło sześć lat, odkąd...

A potem Seraphina zniknęła.

Minęło sześć lat, odkąd sadystyczna kochanka Fredrika przewróciła jego świat do góry nogami. Seraphina wciąż się ukrywa, ale Fredrik w końcu wpada na jej trop. Okazuje się, że kluczem do jej odzyskania jest urocza, niewinna kobieta o imieniu Cassia. Niestety, po pożarze, który wznieciła Seraphina, Cassia cierpi na amnezję i nie może udzielić Fredrikowi odpowiedzi na dręczące go pytania. Nie mając innego wyjścia, Fredrik zamyka ją w swojej piwnicy; nie tylko po to, by odświeżyć jej pamięć, ale także, by ochronić ją przed swoją byłą ukochaną, która pragnie jej śmierci.
Cassia jest światełkiem w ciemności, którego Fredrik nigdy nie spodziewał się ujrzeć. Jej życzliwość, empatia i dobre serce sprawiają, że mężczyzna zaczyna kwestionować swoją miłość do Seraphiny i odkrywać rodzące się uczucie do Cassii. Przez cały czas ma jednak świadomość, że aby naprawdę pokochać jedną z nich, musi zabić drugą.
Jaką decyzję podejmie Fredrik? Wybierze światło czy ciemność? A może coś jeszcze potężniejszego zniszczy jego udręczoną duszę?

źródło opisu: http://wydawnictwoniezwykle.pl

źródło okładki: http://wydawnictwoniezwykle.pl

mclena | 2016-04-08
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

"The past has shaped me, molded me into a monster. A monster with a persecuted heart and a dead soul."

Dopiska z 11/2/2018
W związku ze zbliżającą sie premierą siódmego tomu postanowiłam przeczytać cała serię raz jeszcze - i zmuszona jestem podnieść ocenę o jedną gwiazdkę. Zupełnie inne doznania niż za pierwszym razem. Pękło mi serce, mimo iż wiedziałam jak wszystko się potoczy. Co prawda wiele zapomniałam, ale przeżycie tych emocji jeszcze raz, od nowa... Pokochałam Fredrika bardziej niż kiedykolwiek i liczę na conajmniej jeszcze jeden tom z jego udziałem <3

-------------------------------------------------------------------------

Trzeci tom z cyklu "In the company of killers" nie jest kontynuacją dalszych losów Izabel i Victora - chociaż ich postacie w małym stopniu pojawiają się w fabule. Ten tom skupia się na najbardziej bezlitosnym i nieczułym kacie znanym w świecie literackim. Tutaj poznajemy historię Fredrika, odnajdujemy trochę więcej informacji na temat jego...

kala | 2015-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2015

Już 3 część serii, kolejna pozycja która mnie zszokowała.Odkąd ją skończyłam żyje w rozterce.Bardzo niebanalna historia, można by rzec miłosna, głównego bohatera. Z każdą kolejna stroną wciąga jeszcze bardziej aż tu w końcu BUUMM!!! Oj długo o niej nie zapomnę tak jak Frederick o Serafinie i Cassie. Ps.tak jak jest napisane na wstępie to nie jest erotyk, ani historia miłosna, na pewno nie można jej zaliczyć do NewAdult.

cavier | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2015, Po angielsku
Przeczytana: 29 czerwca 2015

To nie jest historia miłosna, którą chciałaby przeżyć przeciętna nastolatka.

Już przy lekturze poprzednich części doszłam do wniosku, że w tej serii nie ma zwykłych bohaterów. Fredrik jest tego najlepszym przykładem, jest tak walnięty, że Izabel i Victor to w porównaniu z nim najnudniejsza i najnormalniejsza para pod słońcem.

Jeżeli autorka nie podniesie wątku Fredrika w żadnej kolejnej części będę trochę rozczarowana, bo żal mi faceta!

sklabus | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Boszeeeeeeeeeeee ta część rozwaliła mój system , około 20 rozdziału maiłam rozdwojenie jaźni, nie wiedziałam czy czasami nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem potem już było lepiej , me przypuszczenia się sprawdziły ale i tak jestem zła a jednocześnie uwielbiam Fredrika;) polecam!!!

Ewitka | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Ta część mi się zdecydowanie mniej podobała od poprzednich. Chociaż Frederic jest dość intrygującą postacią, to czegoś mi w tej książce zbrakło. Początek dość ciężki, mnóstwo postaci drugoplanowych i wątków pobocznych, które nie miały związku z wątkiem głównym, którym jest tajemnicza Cassie przetrzymywana od ponad roku w piwnicy, ponieważ może wiedzieć, gdzie znajduje się żona Frederika Serafina (która jednak żyje). Przez pierwszą część książki jest dość tajemniczo i intrygująco, pod koniec autorka dostarcza nam takich niusów, że można paść trupem! Trzeba przyznać, że nieźle pojechała. No i zakończenie, zdecydowanie nie takiego się spodziewałam...

19Kinga_70 | 2018-12-22
Przeczytana: 23 grudnia 2018