Wiedźma morska

Wydawnictwo: NieZwykłe
Sea Witch
Bezimienna

Wszyscy znają koniec tej opowieści. Syrena, książę, pocałunek prawdziwej miłości. Lecz przedtem była trójka przyjaciół – jedna z nich wzbudzała strach, drugi pochodził z rodziny królewskiej, a trzecia nie żyła. Po tym, jak jej najlepsza przyjaciółka, Anna, utonęła, Evie stała się wyrzutkiem w swoim małym rybackim miasteczku. Dziwolągiem. Przekleństwem. Wiedźmą. Przy brzegu zaczyna pojawiać...

Przy brzegu zaczyna pojawiać się dziewczyna niezwykle podobna do Anny, i, mimo jej zaprzeczeń, Evie jest przekonana, że jej przyjaciółka wciąż żyje. Że jej magia okazała się nie być tak bezużyteczna, jak się wydawało. Dlatego gdy obie dziewczyny wpadają w oko – i skradają serca – dwóm czarującym książętom, Evie wierzy, że w końcu ma szansę żyć długo i szczęśliwie.

Niemniej jednak jej przyjaciółka skrywa tajemnicę. Nie może zostać w Havnestadzie ani poruszać się na dwóch nogach, chyba że Evie znajdzie sposób, by jej pomóc. Teraz Evie zrobi wszystko, aby uratować człowieczeństwo swojej przyjaciółki oraz serce swojego księcia, w którym drzemie potęga jej magii, jej oceanu oraz jej miłości, aż w końcu zbyt późno odkryje prawdę, jaka kryje się za zawartą przez nią umową.

źródło opisu: NieZwykłe

źródło okładki: NieZwykłe

Lubicie opowieści o wiedźmach, czarownicach, syrenach i morskich potworach? Jeżeli tak, to ta opowieść jest idealna dla was. "Wiedźma morska" to piękna, wciągająca, poruszająca baśń.

Poznajemy troje przyjaciół Evie, Nika i Annę – dziewczynę, która utonęła. Evie posiada magiczne zdolności, z którymi musi się ukrywać. W królestwie panuje całkowity zakaz używania czarów. Czarownice karane śmiercią, najczęściej palone na stosie. Po śmierci Anny, Evie i Nik bardzo się do siebie siebie zbliżają, stają się przyjaciółmi na dobre i złe. Rozumieją się bez słów. Jednak dzieli ich przepaść, z tytułu ich urodzenia. On jest księciem, przyszłym królem, a ona biedną, szkalowaną i oczernianą przez otoczenie, córką rybaka. Nie ma lekko w życiu. Nik ma kuzyna Ikera, to on próbuje zdobyć serce Evie. Czy jest to szczere z jego strony?

Przez przypadek, a może z wyrachowania, na drodze Evie staje tajemnicza postać. Dziewczyna, czy syrena? Swoim wyglądem bardzo przypomina jej Annę. Czy to przypadek, a...

Książki_takie_jak_my | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

„Wiedźma morska” to historia na którą bardzo długo czekałam. Intrygowała mnie bajeczna okładka i tajemniczy opis. Historię pochłonęłam bardzo szybko, bo nie mogłam się skupić na niczym innym i w każdej wolnej chwili sięgałam po czytnik.

Główną bohaterką ,a zarazem narratorką tej powieści jest Evie, czyli nastolatka, której magiczne moce, oraz pochodzenie sprawiają, że musi bardzo uważać. Młoda wiedźma zmuszona jest ukrywać się z swoją magią, która w królestwie jest zabroniona. Evie jest dziewczyną z niższej klasy społecznej, dlatego często spotyka się z krytyką oraz nieprzyjemnymi komentarzami dotyczącymi spoufalania się z rodziną królewską. Jej tragicznie zmarła przyjaciółka, Anna, miała prawo przebywać z książętami, bowiem wywodziła się z „lepszej rodziny”. Dlatego wielu mieszkańców rozbolał fakt, że to nie Evie zginęła tamtej mocy, że to nie Anna została uratowana, lecz byle córka rybaka.

Evie stara się nie wchodzić nikomu w drogę, ale wciąż jest na ustach mieszkańców, gdyż...

Pewnego razu było sobie troje przyjaciół. Mieszkali w nadmorskim królestwie na terenie dzisiejszej Danii. Chłopiec nosił koronę na głowie, jedna z dziewczynek posiadała tytuł szlachecki, a druga pochodziła z rodziny, która zasłużyła się dla rodziny królewskiej. Jako towarzysze zabaw często rzucali wyzwania morzu. W końcu potężna siła żywiołu odebrała jedno z dzieci, a reszcie pozostawiła smutek i bolesne wspomnienia, że można było uczynić coś więcej. Po latach morze oddaje to, co odebrało. Czy szczęśliwe zakończenie dopełni losy bohaterów?

NIEJEDEN KSIĄŻĘ ALE DWÓCH

Na temat Evie już wcześniej szeptano wiele. Jej przyjaźń z księciem Niklas'em przypisywano czarom. Choć dziewczyna stara się opanować magiczne zaklęcia, odgradzana jest od rodzinnych sekretów. Na coroczne uroczystości, z których Havnestad słynie na cały kraj, przybywa także Iker - inny książę z sąsiedniej zatoki, który stara się skraść jej serce. W tym samym czasie książę Havnestad z serca sztormu ocalony zostaje przez...

Lost-In-My-Books | 2019-03-15
Przeczytana: 15 marca 2019

Zaskoczę Was, ale ja nie cierpię Małej Syrenki, nie wiem czemu, ale ta historia jest dla mnie bardzo irytująca i głupia. Na początku myślałam, że ,,Morska Wiedźma" będzie coś na wzór retellingu, które jak do tej pory od innych autorów mi się podobały, ale okazało się, że jest to prequel, czyli historia powstania wiedźmy, która pomogła Ariel. Więc stwierdziła czemu nie, może opowieść o tej złej bardziej mi się spodoba. Przyznaję się też bez bicia, nie mogłam oprzeć się okładce. Co prawda samo wydanie mogłoby być lesze, ale ilustracja przyciąga wzrok i perfekcyjnie wpasowuje się w klimat.

Początek książki zaczyna się dość tragicznie, ponieważ śmiercią przyjaciółki głównej bohaterki, Anny. Po 4 latach na brzegu pojawia się dziewczyna, która dość mocno ją przypomina, w dodatku skrywa mroczną tajemnicę.

BOHATEROWIE

I właśnie tutaj pragnę podkreślić głupotę naszej bohaterki Evie, która ledwo poznała Annamette, a już jest przekonana, że jest jej najlepszą przyjaciółką, zdradzają...

camilleshade | 2019-03-15
Przeczytana: 28 lutego 2019

Długo po skończeniu tej powieści nie mogłam się zebrać... i wciąż nie mogę dojść do siebie, a gdy myślami powracam do kilkunastu ostatnich stron, moje serce ponownie roztrzaskuje się na miliony kawałeczków. Po przeczytaniu końcowych stron, przez połowę nocy nie mogłam powstrzymać rzeki płynących na mym policzku łez. Jak autorka mogła narazić nasze serca na takie niedopuszczalne wydarzenia?! Nigdy bym się nie spodziewała, że zakończenie tej historii tak mnie zaskoczy, zniszczy i pozostawi ogromną, czarną otchłań we wnętrzu klatki piersiowej....

"Wiedźma Morska" to pięknie napisana i utrzymana w specyficznym, morskim klimacie historia, która to z niepozornej opowiastki przeradza się w prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Autorka zdecydowała się na historię, której akcja rozwija się w przyjemnym tempie, stopniowo uwalniając kolejne to interesujące tajemnice, mające bardzo duże znaczenie dla całej powieści. Jednak to co dzieje się na początku jest dosłownie niczym, w porównaniu z tym...

madziak006 | 2019-03-22
Przeczytana: 19 marca 2019

Mówią o niej, że jest odmieńcem, który próbuje wkupić się w łaski księcia. Wytykają palcami, odkąd jej najlepsza przyjaciółka utonęła w zburzonym morzu. Szepczą po kątach, że jest wiedźmą… Los Evie może się odmienić, gdy z morskiej piany wyłania się dziewczyna niebywale przypominająca jej zmarłą przyjaciółkę. Jakie tajemnice może jeszcze skrywać morze?

„Wiedźma morska” Sarah Henning to świeży (jak morska bryza) retelling baśni o „Małej syrence”. Jednak niektóre role zostały zmienione i sam nie będziesz mógł się połapać, kto w tej historii jest antagonistą. Do samego końca autorka będzie wodzić cię za nos.

Akcja dzieje się w spowitym w nadmorskim klimacie mieście, gdzie magia jest prześladowana, a wiedźmy muszą ukrywać swoje zdolności przed ludźmi. Statki, zatoki, fale i żegluga – to morze nadaje wszystkiemu rytm w Havnestadzie, często zbierając swoje żniwa na wodzie. To właśnie tutaj będą mieć miejsca wydarzenia, które stworzą morską wiedźmę za pomocą jej własnej miłości,...

Detektyw_Książkowy | 2019-03-17

Wczoraj skończyłam czytać "Wiedźmę morską" i jestem pod wielkim, naprawdę wielkim wrażeniem. Nastawiłam się na lekką i przyjemną lekturę rodem z "Małej Syrenki", a otrzymałam magiczną opowieść o syrenach, wiedźmach, książętach i intrygach w roli głównej! Jeżeli myśleliście, iż utwór Pani Henning będzie słodki, uroczy i optymistyczny to jesteście w ogromnym błędzie. Ja kiedy po raz pierwszy zapoznałam się z opisem tej książki myślałam, że będę miała do czynienia z piękną opowieścią o syrenach, ponadczasowej przyjaźni i drugich szansach, a otrzymałam coś zupełnie innego! O czym była "Wiedźma morska"? O nieuniknionym przeznaczeniu, błędach, rozpaczy i niszczącej zemście. Tak Kochani, dobrze czytacie o zemście. Nie chciałabym Wam teraz zdradzać szczegółów tej historii, ale chcę, żebyście nastawili się na naprawdę mroczną, intrygującą i tajemniczą lekturę rodem z otchłani morskiej. Nie będzie cukierkowo, ani lukrowo, lecz gorzko, a nawet tragicznie.

Wiele blogerów pisało, że...

ZetKa | 2019-03-14

"Sarah Henning stworzyła grupę naprawdę świetnych bohaterów. Evie i Nika lubiłam od początku. Potem doszedł Iker, który sporo namieszał – nie tylko w mojej głowie. Pewnych zwrotów akcji naprawdę się nie domyśliłam, choć chwilami myślałam, że w tej historii już nic mnie nie zaskoczy.
Ten baśniowy klimat jednej z ulubionych dziecięcych opowieści sprawił, że jestem absolutnie zakochana w tej historii."

Pełna opinia na blogu: https://writtenbyzetka.blogspot.com/2019/03/powrot-do-dziecinstwa-wiedzma-morska.html

dorotbook | 2019-03-04
Przeczytana: 02 marca 2019

Dawno, dawno temu, za górami za lasami… na pewno bardzo dobrze znany jest Wam ten zwrot rozpoczynający baśnie. Czy Wy też, jako małe dzieci, z pasją oglądaliście bajki Disneya o Królewnie Śnieżce, Śpiącej Królewnie czy o Syrence Ariel? Zapewne też bardzo dobrze znacie zakończenia tych bajek. A czy zastanawialiście się kiedyś, jak do tego doszło, że czarny charakter stał się złą postacią? Będziecie mieli okazje się przekonać czytając książkę Sarah Henning „Wiedźma morska”.

W królestwie na terenie obecnej Danii mieszkała trójka przyjaciół – chłopiec miał zostać w przyszłości królem, jedna z dziewczynek pochodziła z rodziny szlacheckiej, druga zaś wzbudzała strach. Wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego dnia jedna dziewczynka — Anna — nie utonęła i nie odnaleziono jej ciała. Tak tragicznie skończyło się wyzwanie rzucone morzu. Od tej pory Eve stała się w miasteczku wyrzutkiem. Określano ją też mianem dziwoląga, przekleństwa, a nawet wyzywano od wiedźm. Pewnego dnia przy brzegu pojawi...

W każdej legendzie jest ziarnko prawdy.

„Sea Witch” była na liście do kupienia w języku angielskim u mnie, aż tu się okazało, że będziemy mieć ją po polsku. Zatem szybko pozbyłam się z zagranicznego koszyka tej pozycji i czekałam na polską wersję. Przyznam, że odleżała swoje zanim po nią sięgnęłam, ale jak już wzięłam się za nią to cały dzień miałam z głowy (kawałek nocy też).

Evelyn i Anna od zawsze były przyjaciółkami. A książę Niklas dołączył się do dwóch dziewczynek i cała trójka była zgraną ekipą po wsze czasy, które nie nastały.
Pewnego dnia, podczas wygłupów Anna utonęła, a Nik uratował Evie z morskiej toni. Od tamtego wypadku dziewczynka była traktowana, jak wyrzutek i dziwoląg.
A przed wszystkim, jako wiedźma, którą była, ale nikt o tym nie wiedział.
Po wypadku Niklas pomógł Evie wrócić do życia publicznego, chociaż dziewczynka i tak...