Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Cykl: Jagodowa miłość (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania odziedziczonej kamienicy to tylko kamyczek w lawinie, którą zapoczątkowało złamane serce. Kłopoty właściciela „Słodkiej” też spadną na głowę rozżalonej Jagody – na szczęście polecony jej prawnik, Teodor, okaże się odpowiednim wsparciem. Długie godziny spędzone w jego towarzystwie, częste rozmowy i nieprzypadkowe spotkania owocują zawiązaniem się przyjaźni. Czy tylko przyjaźni…?

Kawałek pysznego, słodkiego sernika i oparcie w kimś godnym zaufania sprawią, że w życiu kobiety zaświeci promyczek nadziei. Tylko co się stanie, gdy na horyzoncie ponownie zjawi się ten, do którego jej serce kiedyś tak mocno biło?

Druga część przygód przesympatycznej Jagody to słodko-gorzka opowieść przepełniona emocjami. Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/co-jeszcze-moge-dla-ciebie-zrobic/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/co-jeszcze-moge-dla-ciebie-zrobic/

książek: 2073
Księgozbiór_Kasiny | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Wielkim szczęściem dla czytelnika jest możliwość przeczytania drugiej części zaraz po pierwszej. I ja jestem właśnie takim szczęśliwym czytelnikiem:) Bo druga część Jagodowej miłości już czekała na mnie. Niestety nie poszczęściło mi się z częścią trzecią, na którą będę musiała poczekać. A nie ukrywam, że "Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?" zakończyło się na tyle intrygująco, że jestem ciekawa co będzie dalej!

Ten tom dotyczy przede wszystkim sprawy rozwodowej Jagody. Oprócz jednak problemów z jeszcze obecnym mężem, który zbiera dowody na winę żony, dziewczyna boryka się problemami w cukierni. Okazuje się bowiem, że po niespodziewanej awarii pieca jej właściciel znika i zostawia lokal sam, a jedyną osobą, która próbuje ogarnąć chaos okazuje się Jagoda. Poza tym jesteśmy świadkami jak Jagoda coraz bardziej i w coraz bardziej prywatnych sytuacjach poznaje swojego adwokata, a z drugiej strony jak Tomasz wikła się w znajomość z Pauliną. Kolejne sceny doprowadzają do coraz to dalszych...

Ta część podobała mi się trochę mniej.
Za dużo w niej rozterek miłośnych i gdybania, co by było gdyby a za mało samej konkretnej fabuły, przez co powieść trochę się wlecze bo dotyczy w zasadzie tylko jednego tematu.
Związek Jagody i Tomasza, po pierwszych uniesieniach natrafia na przeszkodę, którą nie potrafią wspólnie pokonać.
Jagoda chcąc pozbyć się jak najszybciej męża, postanawia rozwieść się za porozumieniem stron, bez orzekania o jego winie. Tomasz uważa, że to błąd i stara się ją o tym przekonać, Ona uważa, że to tylko jej sprawa i jej wybór, Tomasz z kolei czuje się zawiedziony, że nie może uczestniczyć w jej życiu.I tak dochodzi do rozstania.
Chociaż za sobą bardzo tęsknią, każda próba pogodzenia się, spełza na niczym bo na przeszkodzie stoi Paulina i Teodor, adwokat Jagody, którzy zawsze są tam, gdzie ich nie potrzeba.
Chociaż powieść czyta się dobrze i szybko, to jednak zabrakło mi w niej emocji i szybkiej akcji. Wszystko jest bardzo przewidywalne a sam sposób w jaki...

Książkowy_raj_Moni | 2019-05-29

Jest to druga część serii "Jagodowa miłość" autorstwa Natalii Sońskiej. Z niecierpliwością czekałam na jej wydanie, ponieważ bardzo podobała mi się pierwsza część i bardzo chciałm poznać dalsze losy bohaterów. Są oni ogromnym atutem tej powieści, nie są przekombinowani, zachowują się jak każdy z nas.

Irytowało mnie jednak ich postępowanie. Dorośli ludzie, a byle kłótnia urosła do rangi ogromnego problemu, stała się nawet przyczyną rozstania. Ciekawym pomysłem było pojawienie się w życiu Jagody innego mężczyzny. Przyznam, że nawet zaczęłam kibicować Jagodzie, żeby dała szansę nowemu związkowi i zapomniała o Tomaszu, który popełnił trochę błędów. Którego z mężczyzn wybierze Jagoda? Nie zapominajmy, że w jej zyciu ciągle obecny jest mąż, z którym niedługo czeka ją rozwód. Czy jednak wiarołomny Łukasz zgodzi się na ugodowe załatwienie spraw? Niestety, mimo tego, że to on zdradził żonę, nie czuł z tego powodu wyrzutów sumienia. Jagoda ma więc poważne obawy, czy nie czekają ją...

Fargula | 2019-05-15
Przeczytana: maj 2019

Rozwód, to piętno na całe życie dla wrażliwych i uczciwych.
Jagoda nie wierzy w podłość swojego męża, ale tu wszystkie chwyty dozwolone, szczególnie te najbardziej świńskie.
Kiedyś będąc świadkiem na czyjejś sprawie rozwodowej pani mecenas powiedziała cyt."kto lepiej i więcej nakłamie, ten wygrywa". Wtedy zdałam sobie sprawę, że w sądzie nie wygrasz ani uczciwością ani swoją prawdą - albo szczekasz albo przegrywasz wszystko! a kto chce sprawiedliwości, to wychodzi z wyrokiem "skazującym" oczywiście!😱
Między Jagodą i Tomaszem zepsuło się wszystko, on chce jej pomóc, ona tego nie chce, bo uważa, że to jej sprawa i taka trochę dziecinada - foch-trzask i pozamiatane!
Co się trochę naprawiło, zaraz znowu się zepsuło i to mi bardziej pasuje do nastolatków a nie do dojrzałych i mądrych ludzi.
Fabuła przewidywalna, ale bardzo dobrze się czyta. Jedno co wiem, to że nie warto unosić się honorem, ambicjami, bo jak się ma kłopoty, to trzeba dać sobie pomóc a już na pewno nie odrzucać...

lilien89 | 2019-05-13

Cudowna, ciepła, tak bardzo życiowa pozycja Natalii :) jak nikt potrafi pisać powieści obyczajowe bez zbędnego idealizmu, bez wymyślnych postaci, bez baśniowych scenerii i zbędnych opisów. Szczera, ciepła, wybitnie prawdziwa. Polecam !

Wordlovers | 2019-05-03

“Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?” to druga część serii „Jagodowa miłość” autorstwa Natalii Sońskiej. Z niecierpliwością czekałam na jej wydanie, ponieważ pierwsza część przypadła mi do gustu i chciałam poznać dalsze losy bohaterów. Są oni ogromnym atutem tej powieści, nie są przekombinowani – są realni i bardzo tym przypominają nas, czytelników.

Irytowało mnie jednak ich postępowanie. Dorośli ludzie, a byle kłótnia urosła do rangi ogromnego problemu, stała się nawet przyczyną rozstania. Ciekawym pomysłem było pojawienie się w życiu Jagody innego mężczyzny. Przyznam, że nawet zaczęłam jej kibicować, żeby dała szansę nowemu związkowi i zapomniała o Tomaszu, który popełnił trochę błędów. Którego z mężczyzn wybierze Jagoda? Nie zapominajmy, że w jej zyciu ciągle obecny jest mąż, z którym niedługo czeka ją rozwód. Czy jednak wiarołomny Łukasz zgodzi się na ugodowe załatwienie spraw? Niestety, mimo tego, że to on zdradził żonę, nie czuł z tego powodu wyrzutów sumienia. Jagoda ma...

Natalia Kapela | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

W tej części życie Jagody bardzo się skomplikowało. Wczułam się w jej losy i martwiłam trochę jak to się skończy. Na koniec odetchnęłam! I czekam oczywiście co wydarzy się w kolejnej części teraz myślę, że może być tylko lepiej! Z każdą częścią chcę więcej... Wciągnęła mnie ta seria na całego!

rudy_lisek_czyta | 2019-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

”Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?”Natalii Sońskiej to kontynuacja słodko-gorzkiej serii”Jagodowa miłość”.W drugiej części poznajemy dalsze losy pary Jagody i Tomasza.I choć czas nie jest dla nich teraz łaskawy,to jeszcze nic do końca nie jest przes(ło)ądzone.
.🍰
Jagoda nasza główna bohaterka na co dzień pracuje w cukierni”Słodka“,gdzie w pełni realizuje swoje marzenie cukiernicze.Gdy poznała Tomasz na nowo odzyskała radość życia.On również odzyskał nowy sens,gdyż to ona sprawiła,że na nowo zaczął się cieszyć i doceniać to co ma.Na horyzoncie wiszą jednak czarne chmury.Dużymi krokami zbliża się rozprawa rozwodowa Jagody.Ta sprawa spędza im sen z powiek.To co wcześniej sprawiało,że byli najszczęśliwszymi ludźmi na świeci,teraz uleciało bezpowrotnie.Rozpłynęło się przygniecione w gąszczu zbyt dużą różnicą zdań.Oboje pogubili się w tej miłości i wzajemnym uczuciu.Czy to już ostateczny koniec? Czy ich uczucie na pewno wygasło?
.🥧
”Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?”to...

gabriella | 2019-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Druga cześć losów Jagody.Czeka ją rozwód a do tego wszystkiego jeszcze kłótnia z Tomaszem.Jagoda czulą,że to koniec jednak podświadomie miała nadzieje.Tomasz zaczął na nowo zamykać się w sobie.Jedno nieporozumienie,kłótnia a oni oddalali się od siebie.Jagoda zazdrosna o Pauline a Tomek o Teodora.Mimo,że oboje się kochali nie potrafili być razem.Obojgu ciążyła ta sytuacja.Kiedy się spotkali znów było miło.Jednak spokój nie potrwał długo.Nastąpiło gwałtowne rozstanie.Leczy czy definitywne?Rozwód,wyciąganie brudów.Były mąż Jagody nie pozostawił złudzeń.Teodor wspiera Jagodę lecz nie jest to tylko pomoc prawna.Tomek widząc ich pocałunek odchodzi.Źle się czuje mimo,że sam nie ma czystego sumienia.Zbliża się druga rozprawa.Wszystko się skończyło.Kiedy na korytarzu sadowym spotykają się Jagoda nie ma żadnych wątpliwości.Kocha Tomasza.Teraz już nic nie staje na przeszkodzie szczęściu.Książka wspaniale napisane jednak liczyłam na bardziej spektakularne zakończenie.

Agnieszka | 2019-04-06
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Gdy skończyłam czytać pierwszą część tej serii wzięłam się od razu za drugą. Pierwsza część byłą wspaniała. Druga część według mnie była trochę gorsza.
Jagoda i Tomasz wciąż nie potrafią się dogadać. Główna bohaterka jest w trakcie rozwodu. Nie chce przyznać Tomkowi racji. Zbliża się do mecenasa - Teodora Leszczyńskiego. Ale nie potrafi zapomnieć o Tomaszu.
Tomek także nie potrafi zapomnieć o Jagodzie. Były pewne momenty, w których można było pomyśleć że już mu nie zależy. Ale końcówka książki pokazała że jednak tak nie jest.
W drugiej części okazuje się że Agata zbliżyła się do Adama - najlepszego przyjaciela Tomasza.
Zachowanie rodziców sióstr Mazurek nie podobało mi się zwłaszcza w trakcie rozprawy rozwodowej. Miałam nadzieję że, relacje między Jagodą, a jej rodzicami troszeczkę się polepszą.
Na głowie bohaterka poza sprawą rozwodową ma jeszcze sytuację cukierni ,,Słodka''. Martwi się zwłaszcza o właściciela - pana Karola.
Niby wszystko było w porządku w powieści. Historia...