Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Uroboros
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Apprentice
Strzelba

Ryiah przetrwała próbny rok w Akademii Magii, ale dopiero teraz zaczyna się dla niej prawdziwa nauka. Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej, ale musi stawić czoła nauczycielowi, którego nie znosi, i wrogo nastawionej Priscilli. Sytuacji nie ułatwia też relacja z Darrenem, oscylująca między wrogością a sympatią, może nawet fascynacją… Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w...

Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w nieprzyjacielskim ataku, nauka schodzi jednak na dalszy plan. W powietrzu wisi wojna, być może Ryiah będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności szybciej, niż sądziła.

źródło opisu: Uroboros, 2019

Aga | 2019-01-16
Na półkach: 2019, Recenzje, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2019

"Adeptka" to kontynuacja "Pierwszego roku", której nie mogłam się doczekać, odkąd tylko poznałam Ryiah i jej najbliższych. Chociaż to powieść młodzieżowa, a ja nastolatką nie jestem, po raz kolejny bardzo łatwo dałam się porwać książce Rachel E. Carter, bo to jedna z tych pozycji, które potrafią naprawdę wciągnąć, poruszyć, rozbawić i zezłościć. Zaoferuje całą gamę emocji, godziny ucieczki od rzeczywistości i świetną zabawę! Już w tym miejscu gorąco zachęcam was, byście sięgnęli po drugą część serii Czarny mag, a jeśli nie mieliście okazji, koniecznie zapoznali się z poprzednią!

W tym tomie Ryiah jest już Adeptką i musi radzić sobie z nowymi wyzwaniami – nie tylko dotyczącymi szkolenia. Oprócz treningów, walk i magii, musi martwić się o swoich przyjaciół, a także wiszącą nad krajem groźbą wojny. Bo nawet jeśli jest tylko uczennicą, może się okazać, że jej umiejętności zostaną sprawdzone o wiele szybciej, niż można by przypuszczać. Tylko z jakim skutkiem?

Tego nie mogę zdradzić!...

PannaZima | 2019-01-17
maja123 | 2019-01-21