Punkt widzenia

Coraz bardziej wkręcam się w przygody głównych bohaterów i czuje niedosyt. W tej części mamy pewien morał i przekaz. Ofiara gwałtu nigdy nie może być postawiona w sytuacji gdzie jest atakowana. Niestety często tak się dzieje. „Sama chciała, kusi dupą”.

Ta część podobała mi się nieco mniej, ale rozwiązanie całej sprawy było jak paluszki lizać 👌🏻

I znów bez zaskoczenia dalej zamknięty krąg podejrzanych i ofiar. Czyta się dobrze choć strasznie męczą cytaty z piosenek. Jest ich zbyt dużo i można odnieść wrażenie, że chodzi tylko o zwiększenie objętości książki.

Polecam!Moje najnowsze odkrycie:)Zamierzam przeczytać wszystkie książki Małgorzaty Rogali i sprawdzić czy reszta też jest tak wciągająca i zaskakująca jak ta:)
Tak na moje to taka nasza polska Agatha Christie:)

Tak na moje to taka nasza polska Agatha Christie:)

Przyjemna pozycja, wciągająca jak każda z cyklu o Górskiej i Tomczyku. Polecam każdemu :)

Co prawda, nie po kolei, ale tak dostałam następną część przygód Agaty i Sławka. Nie ważne, bo i tak była świetna!!! I tyle.... Polecam!

Kolejna część i się nie zawiodłam, wciągająca od pierwszych wersów, świetna seria i bardzo polubiłam Agatę i Slawka, polecam

Czytam trochę od końca serię ale podoba mi się, muszę tylko uzupelnic wiedzę z wątków poprzednich części.Dwoje śledczych ,Agata i Sławek,prowadza sprawę brutalnej zbrodni .Poszlaki prowadzą ich w różne strony czasami brak ich zatrzymują sprawę ale oni są nieustepliwi.Pokazany jest obraz prowadzenia śledztwa z tłem osobistym bohaterów. Czyta się bardzo szybko i ciekawie jeśli by tak żec.👍

Z serii Górska i Tomczyk najlepsza pozycja, chociaż jak to u Rogali za bardzo to wszystko powierzchowne i fastfoodowe: jak żyć po utracie wszystkiego, czy można wybaczyć zbrodniarzowi i gwałcicielowi, czy zrozumie się tragedię rodziny samemu jej doświadczając? Jak bardzo element własnego życiowego doświadczenia odciska się na życiu innych ludzi? Czy dostaniemy odpowiedzi na te podejmowane w książce pytania? Bardzo połowicznie, a więc raczej nie. Plusem jest sprawna narracja.

Jak zwykle kulturalny kryminał Autorki. Choć opowiada o strasznych sprawach, to język powieści sprawia, że czyta się ją z przyjemnością.
Oczywiście, bardzo to naiwne i trochę polukrowane (ta spowiedź morderczyni, trzymającej Tomczyka na muszce i jej "altruistyczne motywy),ale te książki po prostu takie są.
A ja je zwyczajnie lubię :)

A ja je zwyczajnie lubię :)

• Przeczytane 2019
  • Kryminał