Spider's Web

Agatha Christie Wydawnictwo: HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
HarperCollins
2003-01-01
2003-01-01

Niezwykle sympatyczna , młoda kobieta - Klarysa , uwielbia stroić sobie żarty ze znajomych. Potrafi też stanąć na wysokości zadania , kiedy w salonie wiejskiej rezydencji , niespodziewanie znajduje trupa.
Ta lekka , czarna komedia rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Nic dziwnego , bowiem powieść powstała na podstawie sztuki.
Przypomina mi utwory wystawiane w ramach teatru telewizji " Kobra" -świetnie nadawała by się do tego cylku. [ jeśli ktoś lubi komedie kryminalne to polecam " Alicja prowadzi śledztwo " z Ireną Kwiatkowską i Edwardem Dziewońskim].
Książka jest króciutka. Doskonale mi się ją czytało , chociaż pewne elementy nie są dla mnie jasne [ np. dlaczego w posiadłości musiał zamieszkać ktoś o nazwisku Brown]
Polecam

Przypomina mi utwory wystawiane w ramach teatru...

Kryminały Agathy Christie bez Poirota i panny Murple także zachwycają. Niezwykle zabawna (choć z trupem w tle) historia, w której nic nie jest proste, a później wszystkie wątki się ze sobą łączą.

Agatha Christie - jak zwykle napisane wybitnie.

Agatha Christie - jak zwykle napisane wybitnie.

Kłamstwa, kłamstewka pędzone jak pajęczyna.. Bardzo ciekawa historia morderstwa w gronie najbliższych

Pajęczyna (ang. Spider's web) – sztuka teatralna napisana przez Agathę Christie w 1954 roku. W 2000 roku pisarz Charles Osborne napisał na jej podstawie powieść pod tym samym tytułem.
Jeszcze dwie sztuki teatralne zostały zaadaptowane na powieści przez Osborne’a :
- Niespodziewany gość - sztuka teatralna z 1923 roku
- Czarna kawa - sztuka teatralna z 1934r. Pojawia się w niej znany detektyw, Herkules Poirot wraz ze swoim przyjacielem, kapitanem Hastingsem.

- Niespodziewany gość - sztuka teatralna z 1923 roku
- Czarna kawa - sztuka teatralna z 1934r. Pojawia się w...

Zabawne, tajemnicze i zaskakujące. I pomyśleć, że książka ma prawie 100 lat.

Zabawne, tajemnicze i zaskakujące. I pomyśleć, że książka ma prawie 100 lat.

Powiem krótko. To chyba druga książka Christie, gdzie atmosfera jest porywająca i zabawna. bardzo fajna książka na 2 wieczory. Polecam!

Chętnie obejrzałabym tą sztukę na deskach teatru - na stronach książki zabawa przednia. Jak przystało na Christie zagadkowy kryminał, jak przystało na sztukę teatralną - spora dawka komizmu i akcji by widz nie zasnął w pluszowym fotelu.

Bardzo dobra książka. Tym razem coś innego. Polecam nie tylko fanom tej Pisarki.

Niestety jest to jedna z niewielu książek Christie , która do mnie nie trafiła . Nie mogłam zaangażować się w historię , ani w nią uwierzyć .
Czegoś definitywnie mi w niej zabrakło . Mimo wszystko była to szybka lektura na jeden raz .

• Agatha Christie
  • Kryminał