Historia erotyczna Kremla. Od Iwana Groźnego do Raisy Gorbaczowej

Wydawnictwo: Bellona
Une Histoire erotique du Kremlin
papilon

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Historia-erotyczna-Kremla,769165417,p.html

Agacha | 2019-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2019

Bardzo chwytliwy tytuł. Owszem, jest tu dość dużo wiadomości o żonach i kochankach dygnitarzy rosyjskich i radzieckich. Jednak to tylko jeden z poruszonych w książce tematów. Bardziej pasowałby tytuł "Kreml i jego mieszkańcy".
Ogólnie książka interesująca i dobrze napisana. Godna polecenia.

eR_ | 2019-02-07
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 lutego 2019

Biografie wielkich mężów stanu rzadko zawierają jakąś większą liczbę informacji o ich małżonkach, czy partnerkach. Zazwyczaj są tylko wspomniane i wydawałoby się że nie odegrały żadnej znaczącej roli na politycznej scenie. Jednak ta książka udowadnia że było inaczej. Zwłaszcza że dotyczy to Rosji, jej przywódców i przede wszystkim ich partnerek.
Książka ta ukazała się jako nowość całkiem niedawno a nosi tytuł „Historia erotyczna Kremla”.

O książce można się dowiedzieć że

Poczynając od sześciu żon Iwana Groźnego, przez „pierwsze kremlowskie damy”: m.in. Aleksandrę Kołłontaj, Wiktorię Breżniewową oraz Ninę Chruszczową, aż do Raisy Gorbaczowej, książka przedstawia sylwetki kobiet, towarzyszek życia władców Kremla, które jednak również same uczestniczyły w polityce. Książka opowiada o ich życiu, przede wszystkim erotycznym, związanym ze skandalami, zbrodniami i sprawowaniem władzy, o tym, jaki wpływ wywierały na mężów, o ich kochankach, słabościach, stylu życia. Bigamia, szalona...

Olga | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Książka o kobietach. Silnych, odważnych, bezkompromisowych. To prawda, że głową rodziny jest mężczyzna, ale szyją kobieta. Cieszę się, że ktoś pochylił się nad losami kobiet w Rosji. Dzięki ich losom możemy lepiej poznać kulisy historii Rosji - szczególnie wciągnęły mnie rozdziały o Stalinie. Niby tyle o nim wiemy, a ja poczułam się zaskoczona :)

Tytuł książki niewiele ma wspólnego z treścią, ale chwyciło - ja po nią sięgnęłam ;) Ale nie czuję się rozczarowana. Bo dużo było tu miłości (do kraju i do mężczyzn!).

Czytało się świetnie, bo książka jest dobrze napisana - tłumaczenie, redakcja i korekta na niezłym poziomie. Widać, że do wydania się przyłożono - lubię to!