Być razem. Książka dla par

Wydawnictwo: MIND
Liebende Bleiben. Familie Braucht Eltern, Die Mehr An Sich
rodzice, para, rodzina, wychowanie
Ola

Tym razem JESPER JUUL zwraca się nie do rodziców, ale do partnerów, dzieląc się swoimi refleksjami na temat bliskości, porozumienia i życia w związku. W rozmowie z siedmioma parami porusza całe spektrum typowych zagadnień, takich jak codzienne konflikty, presja wzajemnych oczekiwań, nierówny podział odpowiedzialności czy niezgodność w podejściu do dzieci. Książka zawiera także niezwykle ciekawy rozdział na temat specjalnej więzi, jaka niekiedy wiąże dziecko z jednym z rodziców, i wynikających z tego konsekwencji dla całej rodziny.

Jaki wpływ na życie rodzinne mają relacje między rodzicami?
Do czego można wykorzystać konflikty i kryzysy w związku?
Jak wspierać siebie nawzajem w trudnych chwilach?
Dlaczego rodzice powinni więcej myśleć o sobie?
Kiedy warto pójść własną droga?

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

asenata | 2019-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 maja 2019

Juul to Juul :) Czytam wszystko co się ukazuje tego pedagoga/terapeuty i to jego jedna z lepszych książek. W tytule to "książka dla par", ale bardzo dużo tu jednak o wychowywaniu dzieci, o rodzinie w ogóle. Juul dużo wyjaśnia, jakie znaczenie ma układ emocjonalny rodziców na rozwój dziecka ; wyjaśnia, zauważa, radzi. Ja bardzo polecam.

Kasia | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019