Moja wspaniała przyjaciółka

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
The Two Siders
kinga

Lula i Lenka są najlepszymi przyjaciółkami, choć każda z nich jest inna. Lula uwielbia koty, Lenka kocha psy. Lenka lubi rysować. Lula woli rozmawiać. Przychodzi jednak Dzień, w Którym Wszystko się Psuje. Nagle dziewczynki przestają być przyjaciółkami. Czy tak będzie już zawsze?

Ujmująca historia o dziewczęcej przyjaźni i o tym, jakie to piękne, gdy przyjaciele się różnią.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: https://www.ceneo.pl/74078903

Żaneta Liniatura | 2019-06-01
Przeczytana: 30 marca 2019

Świetna książka dla dziewczynek. Opowiada o niezwykłej przyjaźni. W pewnym momencie między najlepszymi przyjaciółkami dochodzi do konfliktu. Na szczęście wreszcie wszystko wraca do normy. Przyjemna i pouczająca. A do tego wyróżnia się pięknymi ilustracjami.

książek: 2011
Monka | 2019-04-28
Przeczytana: 28 marca 2019

"Moja wspaniała przyjaciółka" to mądra i niebywale ujmująca opowieść o przyjaźni dwóch dziewczynek. Lula oraz Lena znają się od zawsze, wiedzą o sobie wszystko i uwielbiają spędzać ze sobą czas. Lula kocha psy, lody i lato, bardzo lubi rozmawiać i jest okropną bałaganiarą. Praktycznie wszystko zostawia na ostatnią chwilę, zawsze się śpieszy i o wielu rzeczach zapomina. Lenka jest bardziej poukładana i punktualna. Kocha koty, ubóstwia jesienne drzewa i uwielbia rysować. Zawsze dotrzymuje słowa i nigdy o niczym nie zapomina. Mimo tych różnic Lula i Lena uwielbiają spędzać ze sobą czas i nie wyobrażają sobie jak mogłyby się nie przyjaźnić, przecież tak wspaniale się uzupełniają. Jednak pewnego dnia wszystko się psuje... Dziewczynki nie chcą się już ze sobą bawić, nie siedzą w jednej ławce, nie rozmawiają ze sobą i unikają kontaktu. Czy tak już zostanie? Czy Lula i Lena przestaną być przyjaciółkami? Czy będą umiały schować dumę do kieszeni i się przeprosić? Ta książeczka to wspaniała...

Aga_love_books | 2019-02-25
Na półkach: Przeczytane, Mojej Zuzulki
Przeczytana: 25 lutego 2019

Książki dla dzieci od wydawnictwa Wilga biorę już w ciemno. Zawszę są cudownie wydane, mają śliczne kolorowe obrazki , a co najważniejsze są z pięknym morałem. Moje dziecko je uwielbia, a co za tym idzie ja również jestem bardzo zadowolona. Przyjemnie spędzony czas w towarzystwie dwóch uroczych dziewczynek Luli i Lenki. Obie dziewczynki sprawiają, że buzia się uśmiecha na myśl o czasach dzieciństwa i właśnie przyjaciółkek z tego okresu. To były fantastyczne chwile.
Ale wróćmy do książeczki. Baaaardzo ciekawie napisana, język prosty ale nie banalny i przekaz, który moja córka zrozumiała od razu. A mianowicie chodzi o to, że nie ważne jak bardzo się od sobie różnimy, jak inne są nasze zainteresowania, najważniejsza jest przyjaźń. I choć przychodzą "Dni, w których wszystko się psuje", ważne jest to, aby ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia.
Podsumowując - mądra książeczka, która może być przykładem dla dzieci. Ja jestem zdecydowanie na TAK. Ogromnie polecam!

nieperfekcyjnie | 2019-01-15
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Lula i Lenka to przyjaciółki, które uwielbiają spędzać ze sobą czas. Są zupełnie inne, różnią się jak ogień i woda, ale wyjątkowo dobrze się dogadują. Niestety w końcu nadchodzi Dzień, w Którym Wszystko się Psuje.

"Moja wspaniała przyjaciółka" przedstawia historię przyjaźni wystawionej na próbę. Bohaterki różnią się od siebie i to jest piękne, ale okazuje się, że dla ukochanej osoby czasami warto zmienić swoje złe przyzwyczajenia. Do tego trzeba umieć przepraszać, a rozmowa zawsze jest najlepszym wyjściem z każdej sytuacji.

Oprócz pięknego wydania (twarda oprawa, mały format oraz przecudowna kolorystyka, która od razu skradła moje serce) dochodzi jeszcze opowieść przekazująca ważne treści, skłaniające do przemyśleń. Czego chcieć więcej? :)

Kiedy tylko zobaczyłam te cztery książeczki od wydawnictwa Wilga, nie mogłam się im oprzeć i bez chwili wahania nabyłam je… dla (nie)moich diabolątek. No dobrze, dla siebie też. Czy było warto się na nie skusić?

kinga | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 10 grudnia 2018

zaczytanasowka | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Lenka i Lula to przyjaciółki "od zawsze".
Ich mamy razem leżały w szpitalu, i tak nasze bohaterki znają się od urodzenia.
Chodź są totalnie różne, ich przyjaźń jest bardzo silna.
Do pewnego feralnego dnia, kiedy to Lula zapomina piórnika Lenki.
Jest afera, łzy i żadna nie chce przeprosić drugą.
Nawet Pani nauczycielka nie wie co się dzieje...
Czy dziewczynki znowu się pogodzą ?
Kochani cudowna historia o przyjaźni i priorytetach.
Piękne ilustracje z pewnością zainteresują malucha.
Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl sklep dla mola książkowego.