fizyka
popularnonaukowa
dexter77

Fascynująca nauka na pięknych fotografiach. Czym naprawdę jest zorza polarna albo tęcza? Skąd się biorą marznące deszcze? Jak działają promienie Roentgena i kuchenka mikrofalowa? Wszędzie fizyka pozwala zrozumieć rządzące fizyką prawa, wynikające z nich zjawiska oraz oparte na nich wynalazki – a przy tym odkryć, jaki mają wpływ na nasze codzienne życie. Autorzy tego popularnonaukowego...

Fascynująca nauka na pięknych fotografiach.

Autorzy tego popularnonaukowego albumu udowadniają, że – choć nie zdajemy sobie z tego sprawy – fizykę spotykamy na każdym kroku. Zamieszczone tu zdjęcia, niezależnie czy przedstawiają kroplę wody, wiązkę laserową czy pełnię Księżyca, obrazują poszczególne zjawiska fizyczne, a załączone do fotografii opisy wyjaśniają ich powstawanie.

Czternaście rozdziałów zawiera zagadnienia z wybranych dziedzin: światło, optyka, kolory, krajobraz, pogoda, na wodzie, zamarzanie, ciepło, energia, w powietrzu, wysoko nad głową, maszyny proste i złożone. Dwa ostatnie rozdziały to zbiór interesujących ciekawostek dotyczących zjawisk fizycznych w otaczającym nas świecie i w laboratoriach.

Wszędzie fizyka to rezultat współpracy fizyków i fotografów pod przewodnictwem profesora fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Krzysztofa Królasa. Pomysłodawcą projektu jest doktor Zbigniew Inglot.

źródło opisu: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,3205,strona...(?)

źródło okładki: https://www.wuj.pl/produkt_gl/3205.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!