Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Maciej Płaza
Wydawnictwo: W.A.B.
Dunbar
Ag2S

Potentat medialny Henry Dunbar, chciwy i bezwzględny osiemdziesięciolatek, pada ofiarą swoich dwóch równie wyrachowanych córek, które podstępem umieszczają ojca w sanatorium, chcąc przejąć rodzinny interes. Dunbar planuje jednak ucieczkę. Aby uratować swoje imperium, musi szukać pomocy u najmłodszej córki, którą wcześniej wydziedziczył. Nowa powieść autora znakomitego cyklu „Patrick Melrose”, bezwzględnego portretu współczesnych klas wyższych, nawiązuje do Króla Leara Williama Shakespeare’a. St Aubyn wykorzystał fabułę słynnego dramatu elżbietańskiego, żeby opowiedzieć o szaleństwie współczesnego świata. Stworzył szereg pełnokrwistych, fascynujących postaci, na czele z głęboko tragicznym bohaterem tytułowym, i w typowy dla siebie, prześmiewczy sposób obnaża z chirurgiczną precyzją ich egoizm i zdeprawowanie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Nowa powieść Edwarda St Aubyna już w księgarniach

Genialny portrecista współczesnych klas wyższych – autor zekranizowanego niedawno cyklu „Patrick Melrose” – powraca z książką inspirowaną „Królem Learem” Williama Shakespeare’a. „Dunbar” Edwarda St Aubyna to boleśnie szczera opowieść o naszych czasach. Prezentujemy Wam jej fragment, a książkę możecie już znaleźć w księgarniach.

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu z licznych propozycji wydawców wybraliśmy kilka książek, których nie można przegapić. Wśród premier znajdziecie nie tylko kryminał, thriller, fantasy i mocną erotykę, ale także dwie przejmujące opowieści – ojca i syna – na podstawie których powstał niezwykły film, który można obecnie oglądać w kinach.