Światło kryje się w mroku

Okładka książki Światło kryje się w mroku Katarzyna Janus
Okładka książki Światło kryje się w mroku
Katarzyna Janus Wydawnictwo: Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Światło kryje się w mroku
Białe Pióro
2018-11-25
2018-11-25

1985

Kolejna rewelacyjna powieść mojej ulubionej autorki od której trudno się oderwać.
To nie tylko powieść o nagłej i niespodziewanej miłości starszej kobiety do młodszego mężczyzny.To równięż świetny kryminał, który trzyma w napięciu z bardzo szybką i wciągająca akcją.
Jest tu tyle pytań na które po trochu dostajemy odpowiedzi, tyle zagadek a przede wszystkim bardzo dobra intryga.
Polecam wszystkie powieści pani Janus, bo przy nich nie można się nudzić i mam nadzieję, że czytają ją nie tylko kobietu, bo mężczyźni też znajdą tu coś dla siebie.

"...czy ktoś, kto miałby choć odrobinę rozsądku i sumienia, porywałby dziecko dla okupu? Dziecko brata? Dziecko kobiety, w której podobno się zakochał?"

Zapraszam na moją opinię:

Zapraszam na moją opinię:

Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną ma szansę na powodzenie?
Wielu odpowie, że nie – jest on z góry skazany na porażkę, nie tylko ze względu na różnicę wieku, a co za tym idzie sposób postrzegania świata, ale i stereotypy nadal żywe w naszym społeczeństwie. Krytyczne spojrzenia i złośliwe uwagi, maskujące zazdrość ich nadawców, negują czystość intencji, szczególnie mniej zamożnej „połowy”, siejąc zwątpienie i nie pozwalając
na swobodny rozwój bliskiej relacji.

Okazuje się, że wejście w związek cechujący się różnicą wieku wymaga sporo odwagi, szczególnie, jak widzimy w opisanej przez Katarzynę Janus historii – od kobiety.
To ona mając u boku młodego, przystojnego mężczyznę, mimo swej atrakcyjności fizycznej i bardzo stabilnej sytuacji finansowej, nie czuje się dość dobrą, wystarczająco interesującą i wartościową „połówką”.
Powieść ,,Światło kryje się w mroku” udowadnia jednak, że dla prawdziwego uczucia nie ma granic nie do pokonania.
Warto dać sobie szansę i zaufać drugiej osobie wierząc w jej czyste intencje.

Historią opowiedzianą przez autorkę steruje los. Kieruje bohaterami i styka ich z sobą w najmniej spodziewanym momencie.
Lara i Igor spotykają się w trakcie wakacji na plaży. Ona odpoczywa i koi ból samotności. On przytłoczony bagażem doświadczeń, wypełnia swą coroczną, letnią misję, wcielając się na czas wakacji w ratownika WOPRu.
Przykry, nie mający nic wspólnego z romantyzmem, incydent – bójka na plaży łączy ich losy już na zawsze…
Wkrótce przeznaczenie styka ich z sobą ponownie – w Poznaniu. To właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie i jak się okazuje również oprawca Igora – Benek.
Kiedy fakt ten wychodzi na jaw, wydarzenia nabierają tempa, czytelnik krok po kroku odkrywa, iż sytuacje, które z początku wydawały się czystymi zbiegami okoliczności, niekoniecznie nimi są…

Rozwiązania zaskakują, koligacje rodzinne zadziwiają, kto tak naprawdę i dlaczego mści się na Igorze?

Książka Katarzyny Janus jest nie tylko opowieścią o miłości, która postawiona zostaje przed bardzo wymagającą próbą.
To historia, w której sporo miejsca zajmuje wątek kryminalny. Igor znajduje się pod obstrzałem Benka i jego świty. Mężczyzna nie potrafi jednak zrozumieć dlaczego stał się celem ataku i prześladowania ze strony tej bandyckiej grupy. Robi więc wszystko, by chronić nie tylko siebie i swoją rodzinę, ale i Larę, na której tak bardzo mu zależy.

Niestety, napastnicy nie zamierzają odpuścić, i robią wszystko, by jak najdotkliwiej zranić Igora, choćby kosztem tych, których kocha najbardziej…

Czy jakiekolwiek uczucie, jakikolwiek związek jest w stanie przetrwać próbę niosącą z sobą lęk o życie ukochanych osób?

Szybka akcja, nietuzinkowi, niosący na plecach bagaż trudnych, życiowych doświadczeń bohaterowie, narracja pozwalająca poznać historię z perspektywy zarówno Igora, jak i Lary, ciągłe uczucie niepewności i trwogi o ich dalsze losy, niespodziewane rozwiązania i miłość dająca nadzieję.
To wszystko znajdziecie w książce ,,Światło kryje się w mroku” lekkiego pióra Katarzyny Janus.

Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną ma szansę na powodzenie?

Są książki, które czyta się szybko-takie czytadła, pamięta się ich treść tyle o ile, czyta się, żeby oderwać na chwilę od rzeczywistości. Są też książki, które głęboko zapadają w pamięci, a czytając je człowiek się delektuje, jak najwspanialszą potrawą. Dzięki uprzejmości Kasi, jako, że mieszkam poza granicami Polski, udało mi się chyba, jako jednej z pierwszych, sprawić sobie ucztę duchową przy lekturze "światło kryje się w mroku". Zapierająca dech w piersiach historia miłości 55 letniej Lary i młodszego o parę ładnych lat Igora. W tle dzieją się rzeczy godne kryminału, tak wciągające, że gdy podczas nocnego czytania w ebooku wysiadła mi bateria, byłam tak wściekła, że do rana nie spałam, czekając niecierpliwie, aż się naładuje. Książka pisana pięknym językiem, grająca na wszystkich uczuciach. Od gniewu, na bandyckie poczynania prześladowców, po łzy wściekłości, że nie wierzyła w siebie i w nowe uczucie i że Igor żeby ją chronić odszedł (tylko na pewien czas na szczęście),po łzy wzruszenia, kiedy wreszcie oboje zrozumieli, że są tymi swoimi połówkami. Delektowałam się każdą stroną tym razem czytając powoli, gdyż nie chciałam, żeby książka ta szybko się skończyła. Polecam wszystkim gorąco, jak i dwie poprzednie " życie za życie" i "Mam na imię Walentyna". Ja na pewno powrócę do tych lektur a innych zachęcam gorąco. Dziękuję Kasiu!

" To przeszłość. Nie wracaj do niej.Żyj dniem dzisiejszym. Ciesz się miłością i nie zastanawiaj się kiedy się skończy. Może nigdy, a może prędzej niż myślimy. Ale teraz jesteśmy szczęśliwi. Jak nigdy dotąd".

Jakiś czas temu Pani Agnieszka z Wydawnictwa Białe Pióro Literackie zaproponowała mi objęcie patronatem najnowszą książkę Katarzyny Janus Światło kryje się w mroku. Nie zastanawiałam się nawet pięć minut, bo lubię i cenię twórczość Pani Katarzyny i chociaż nie wiedziałam o czym jest książka i miałam okazję przeczytać ją jakiś miesiąc temu to do dzisiaj siedzi mi w głowie i powiem szczerze, że jestem dumna z tego patronatu. Po pierwsze to mój pierwszy patronat, a po drugie to książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy, zapomina się o całym świecie i pewnie gdybym miała w zwyczaju obgryzać paznokcie to... :)
O czym jest Światło kryje się w mroku?? Za dużo Wam nie zdradzę, bo na moim Facebooku właśnie trwa konkurs, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz książki, a po drogi nie będę odbierać Wam frajdy z czytania "mojego" Światła.
Lara to dojrzała kobieta, która zdawałoby się, że najlepsze lata swojego życia ma za sobą. Ma 55 lat, dorosłe córki i wnuka. Pewnego razu postanawia wyjechać nad morze, aby złapać oddech i nabrać dystansu do świata. Jest zmęczona pracą i chociaż kolejne samotne wakacje nie są szczytem jej marzeń to ciągle ma nadzieję..
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/12/katarzyna-janus-swiato-kryje-sie-w-mroku.html

• Egzemplarze recenzyjne 2018
  • Do zdobycia
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń
  • Ebook do kupienia
  • Mam na czytniku

Dodaj cytat z książki Światło kryje się w mroku