Archistoria

Wydawnictwo: Muchomor
architektura
sztuka
pozmu

Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? ARCHISTORIA to ARCYCIEKAWA opowieść o architekturze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj!

źródło opisu: https://www.muchomor.pl/pl/p/Archistoria.-Opowiesc-o-architekturze/220

źródło okładki: https://www.muchomor.pl/pl/p/Archistoria.-Opowiesc-o-architekturze/220

Ediza | 2019-07-13

"Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna" (Witruwiusz, rzymski architekt żyjący w I wieku przed naszą erą).

Ciekawie i oryginalnie wydany przewodnik po słynnych budowlach architektonicznych dla młodszych czytelników. Gratka wiedzy o materiałach i rozwiązaniach budowlanych, historii i ciekawostkach związanych z ich budową. Przedstawione budowle pochodzą z całego świata, jest też kilka przykładów z Polski. Polecam tym, którzy interesują się tematem.

ksiazkawprezencie | 2019-02-02

Cegiełki wiedzy

„Archistoria” to książka pomysłowa i efektowna. Autorki nie tylko wprowadzają czytelnika w historię architektury, ale dają mu sporo więcej. Pokazują jak „czytać” budynki i zachęcają do dalszej eksploracji tematu.

czytaj dalej: