Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach #2

Okładka książki Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach #2 Sorata Akizuki
Okładka książki Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach #2
Sorata Akizuki Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach (tom 2) komiksy
komiksy
Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach (tom 2)
Akagami no Shirayukihime
Studio JG
2018-12-04
2018-12-04
2019-07-02
fantasy przygoda siły nadprzyrodzone romans okruchy życia shoujo manga

Shirayuki 2 ♡

Shirayuki otrzymuje status nadwornej zielarki w Królestwie Clarines i zostaje przydzielona pod opiekę najmłodszego mentora, który posiada wszechstronną wiedzę z zakresu zielarstwa.

Tymczasem Zen postanawia udać się osobiście do fortecy Raxd po tym, jak otrzymał nagłe zawiadomienie od swoich żołnierzy.

W nowej przygodzie towarzyszyć mu będą jego najbliżsi przyjaciele, a Śnieżka ponownie musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

Historia sama w sobie jest dosyć prosta, ale to nie znaczy, że jest zła.
Wręcz przeciwnie!

Każda scena z udziałem głównych bohaterów wywołuje u mnie uśmiech na twarzy.

Śnieżka przekłada cudze potrzeby ponad własne.
Bardzo troszczy się o dobro swoich przyjaciół i niesie pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Podobne cechy posiada Zen.
Chłopak stawia swoich poddanych na pierwszym miejscu.
Wszelkie problemy próbuje załatwić w sposób pokojowy, a jego zachowanie jest godne naśladowania.
To jeden z najlepiej napisanych bohaterów.

U swojego boku zawsze towarzyszą mu niezastąpieni współpracownicy -
Kiki Seiran oraz Mitsuhide Rouen.
Razem stanowią wspaniały zespół, który zawsze może na siebie liczyć.

Podczas czytania poznajemy
jeszcze kilka nowych postaci.

Jednym z nich jest Ryu.
Najmłodszy bohater w całej serii.
Chłopiec jest obojętny na to, co dzieje się wokół niego.
Często siedzi w swojej pracowni i woli z niej nie wychodzić.
Wszystko zmienia się, gdy poznaje Shirayuki.
Powoli się przed nią otwiera i jest bardziej towarzyski.

Następną osobą jest niejaki Izana.
Mężczyzna kieruje się surowymi zasadami, które nie są zbytnio pochwalane przez jego młodszego brata Zena.

Relacja rodzeństwa nie jest jakoś ciekawie rozwinięta, ale najwidoczniej oboje zbytnio za sobą nie przepadają.
Szczerze mówiąc, Izana jest jedyną postacią, którą nie darzę sentymentem.
Mam nadzieję, że szybko się to zmieni.

Bardzo polubiłam zamieszczone po bokach poszczególnych kartek informacje od autorki na temat tworzenia serii.
Moim zdaniem to świetny pomysł.

Nie byłabym oczywiście też sobą, gdybym jeszcze nie wspomniała o ślicznym stylu rysowania Soraty Akiduki.

Kreska niesamowicie przypadła mi do gustu i pasuje do historii.
Dzięki ślicznym kadrą możemy poczuć się jak w bajce.

Z miłą chęcią będę czytać
kolejne tomy ✧

Shirayuki 2 ♡

W nowej przygodzie towarzyszyć mu będą jego najbliżsi...

Na półkach: , , , , , , ,

Wow.
Nie mogłam się nasycić tym tomem. Od razu zabieram się za kolejny <3.
Gorąco polecam!!!

Wow.
Nie mogłam się nasycić tym tomem. Od razu zabieram się za kolejny <3.
Gorąco polecam!!!

Manga fajnie się rozwija. Coś czuję, że szykuje się jakaś intryga.

Manga fajnie się rozwija. Coś czuję, że szykuje się jakaś intryga.

Gdyby nie moja nieopanowana miłość do chłopców rysowanych ręką Soraty-sensei, nie zdołałabym tego przetrawić. Słodycz w stężeniu przekraczającym granice większości czytelników. Więcej tomików nie zdzierżę.

• Manga
  • Manga/Komiks