Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

World od Warcraft: Krąg Nienawiści

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Cykl: WarCraft (tom 4) | Seria: World of Warcraft
Wydawnictwo: ISA
Cycle of hatred

Płonący Legion został pokonany i wschodnie rejony Kalimdoru zamieszkują dwa narody orki z Durotaru pod wodzą szlachetnego Thralla i ludzie z Theramore, którymi rządzi jeden z najpotężniejszych żyjących magów, lady Jaina Proudmoore.

źródło opisu: opis okładkowy

Johnson | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Nie znam innych powieści z tego uniwersum, choć dość powiedzieć, że świat Warcrafta jest mi znany. Książka nie jest moim zdaniem dla kogoś, kto w gry nie grał, nie objaśnia świata, nie opisuje polityki czy zależności, czy też nadmiernie nie zagłębia się w historię poszczególnych postaci. Taki czytelnik może poczuć się lekko zdezorientowany. Jak dla mnie to lekki spin-off głównych wątków, lekka historia do poczytania w pociągu - dlatego też oceniam dobrze, ale neutralnie na 5/10. Mówiąc krótko "taka sobie, nawet niezła".

Patrycja | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Trudno jest wydać o niej jakiś osąd. Można więc wysnuć wniosek, że jest to typowy przeciętniak. Nawet opisywane w niej zdarzenia nie mają jakiegoś większego znaczenia na historię opisywanego świata, ot drobne perypetie. Jedynie jeszcze nasuwa mi się to, że okładka jest fajnie zrobiona. Nic dodać nic ująć.

Paweł | 2013-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Właściwie to nie wiem co napisać o tej książce. Na pewno bardzo przyjemnie się ją czyta, jest lekka w odbiorze. Wielkim plusem (w sumie każda książka o świecie Warcrafta tym się charakteryzuje) jest to, że można włączając grę bez trudu zwiedzić opisywane miejsca. W zasadzie nie mogę się do niczego przyczepić także polecam każdemu kto chociaż trochę liznął ten bajkowy i epicki świat.

sztm | 2017-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Chyba najsłabsza z powieści warcraftowego uniwersum, z którymi miałem do czynienia. Niestety powieść sztywna i przewidywalna, tylko dla tych, którzy chcą pogłębić wiedzę o losach bohaterów - dla mnie ciekawa ze względu na wyjaśnienie (choć niestety niezbyt zgrabne) losów Jainy po upadku Arthasa oraz, zdawkowe wprawdzie, opisanie historii Aegwynn.

książek: 2017
Aiwlys | 2013-02-12
Przeczytana: wrzesień 2012

Dla mnie, osoby która ma styczność z grą World of Warcraft, czytanie tej książki było świetną przygodą. Dzięki niej miałam możliwość poznania odrobiny historii, nad którą na codzień się nie zastanawiam. Szybko się czyta, wręcz można powiedzieć, że książkę połknęłam na raz.

Viserka | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Nie ukrywam, mam żal do autora, że momentami jego kunszt pisarski był co najmniej mierny. Przeszkadzało to i odciągało od historii, która sama w sobie (jak wszystko od Blizzarda) była epicka. Liznąć lore Warcrafta to zawsze wyjątkowa przyjemność :)

Miran125 | 2013-04-06

Z racji że uwielbiam gry Warcrafta kupiłem tę książkę :) I się nie zawiodłem ;) Dobra pozycja :)

ArthurLazar | 2018-11-25
lupus | 2018-10-01