Sekrety Gorzowa

Sekrety
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2018-11-30
2018-11-30
Gorzów Wielkopolski miasto miasta sekrety miast historia lubuskie

Jak zwykle ciekawa książka z serii o sekretach miast. W odniesienu do ciekawostek można zaplanować ciekawą wycieczkę po mieście.

Niestety nie znam zbyt dobrze topografii miasta i nazw ulic dlatego w niektórych informacjach ciężko było mi się odnaleźć, ale dla mieszkańców na pewno są to interesujące informacje.

Nieprzewidywalna i skomplikowana historia miasta, z którym jestem związana już od ponad roku.

To książka o małej ojczyźnie - o tradycji, kulturze, rysie historycznym, położeniu i całej reszcie, którą warto po prostu znać.

Autor pokazuje ciekawe fakty dotyczące Gorzowa Wielkopolskiego, które dla nowego mieszkańca mogą się okazać nie lada ciekawostką (i wyzwaniem). Dla starych bywalców będzie to taki zbiór w pigułce, który warto mieć w domu, gdyby goście przyjechali i chcieli się czegoś o mieście dowiedzieć ;)

Podoba mi się proporcja informacji aktualnych (w sensie o miejscach, które istnieją nadal) i nieaktualnych (w sensie o miejscach, których na planie miasta już nie znajdziemy). Rozdziały są krótkie, więc czytelnik nie ma prawa się nudzić. To świetna baza do poszerzania własnej wiedzy odnośnie Gorzowa Wielkopolskiego.

Zdjęcia są przepiękne i totalnie skradły moje serducho.

Jeśli chodzi o minusy tej pozycji, to znalazłam trochę literówek. Poza tym zabrakło mi takiego mocnego i jednoznacznego podsumowania całości.

Dla mieszkańców Gorzowa, którzy choć trochę orientują się w historii miasta to nic nowego, ale... Książka jest bardzo przyjemnie wydana (choć nie zabrakło w niej drobnych błędów),duża ilość zdjęć ubarwia miejskie opowieści, napisana językiem prostym i dostępnym. To jest idealny pomysł na prezent dla kogoś, kto lubi Gorzów i okolice :) Polecam!

• 000 - Posiadam
  • Chcę mieć