Książęcy gambit

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Zniewolony książę (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Prince's Gambit
raven

Nad Vere i Akielos zawisło widmo wojny. W obliczu nadchodzącego zagrożenia Laurent zostaje wysłany na granicę, aby ustabilizować napiętą sytuację. Młody książę postanawia zabrać ze sobą również Damena, który w wyprawie upatruje szansy na powrót do ojczyzny. Za sprawą decyzji regenta prócz paru zaufanych przybocznych towarzyszyć im będzie oddział złożony z osobników najgorszego sortu. Niezdyscyplinowana hałastra, pełna podżegaczy i awanturników, niechybnie zwiastuje druzgocącą klęskę. Czy uda się stworzyć z nich skuteczną drużynę, zanim przyjdzie im stawić czoła śmiertelnym intrygom i zasadzkom, jakie na następcę tronu przygotował regent?

Damen i Laurent będą musieli walczyć ramię w ramię, aby przeżyć i uratować swoje królestwa. Jednak im bardziej się do siebie zbliżą, tym cięższym brzemieniem staną się sekrety, które przed sobą skrywają. Jakie mają szanse, by uniknąć śmierci, skoro nikomu nie mogą ufać, a nic nie jest takie, jakim się wydaje?

Książka dostępna jest również w wersji z dodatkiem – obwolutą autorstwa Katarzyny „Ulvar” Bekus. Jest to wersja limitowana, do nabycia tylko w sklepie wydawnictwa.

źródło opisu: Studio JG, 2018

źródło okładki: http://www.studiojg.pl/

wilk | 2019-07-10
Przeczytana: 03 lipca 2019

Mój stosunek względem tej trylogii drastycznie się nie ocieplił, bo pewnych karygodnych niedociągnięć autorowi po prostu wybaczyć nie można, choć trzeba wziąć poprawkę na to z jakim rodzajem literatury i uniwersum mamy tu do czynienia. Książęcy gambit wypada lepiej niż Zniewolony książę, ale cierpi na syndrom „opóźnionego zapłonu”. Pierwsza część książki przegadana, nudna, niepotrzebnie rozciągnięta w swoim skupieniu na rzeczach niepotrzebnych. Potem jest lepiej, wciąż przewidywalnie, ale lepiej, choć tylko pod względem, nazwijmy to, zagęszczenia akcji, bo dialogi LEŻĄ.
Muszę się też odnieść do fragmentu mojej opinii pod pierwszym tomem, gdzie zarzucam autorce, bardzo surowo, brak pisarskich umiejętności. Tutaj trochę się reflektuję, gdyż przeczytałam kilka fragmentów oryginału i pod względem stylu były napisane ładnie, więc za część tej porażki moim zdaniem odpowiada dość łopatologiczny, kanciasty przekład. Niestety widać wyraźnie, że jest to wydany, autorski fanfik, co jednak...

Ari_saan | 2019-06-27
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Druga część na szczęście nieco lepsza od poprzedniej (ale nadal nie tak dobra, by zasłużyć na 7 gwiazdek, przykro mi, książko). Autorka niestety znowu postawiła na rozwlekanie wszystkiego, co mogłoby naprawdę być opisane krócej i zmniejszyć ilość stron, a przy okazji trochę ująć męce czytania tych rozwlekłych opisów. Tak samo jak w poprzedniej części, dopiero pod koniec rozwija nam się sytuacja i za ten koniec akurat plus, bo naprawdę mistrzowski ten cliffhanger i pozostawia z ochotą na więcej, szczególnie tych, co naprawdę im się to bardzo podoba.

Historia ogólnie zła nie jest, lektura może zadowolić czytelnika i sprawić przyjemność, ale naprawdę, nawet ja ze swoim zamiłowaniem do rozwlekania nie mogę zdzierżyć tego, że znowu choć rzeczy wokół bohater się dzieją, towarzyszy mi poczucie, że nic się nie zmienia i wszyscy stoją w miejscu! Dobrze, że chociaż na koniach jechali, zamiast znowu siedzieć w celi i z niej wychodzić...

Chyba tylko to mi naprawdę w niej przeszkadza, ta...

szarLotka | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Pierwsza polowa ksiazki to meczarnia, ledwo przebrnelam za to od drugiej polowy nie moglam sie oderwac.
Nie jest to moze literatura najwyzszych lotow ale ciekawa jestem zakonczenia tej trylogii.Podoba mi sie pomysl na fabule i relacja Laurena z Damenem

LenaLouve | 2019-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Drugi tom i niby pozornie lżejszy, ale czy na pewno? Fabuła przemyślana w każdym calu. Bohaterowie stworzeni z pietyzmem i nie, Damen wbrew opiniom niektórych czytelników nie jest głupszy, ani słabszy od Laurenta. Jest po prostu ukształtowany totalnie w świecie innych wartości. Sam jest tak honorowy, szczery i prostolinijny, że w głowie mu się nie mieści, że Vere tworzy "innych synów". Podziwiam autorkę za równowagę między protagonistami, bo to nieważne, że pozornie Laurent jest bardziej błyskotliwy, bo nie jest przez to wcale mądrzejszy i bez Damianosa Regent tryumfowałby już wielokrotnie. To trudna sztuka stworzyć dwóch mężczyzn i zrobić z nich parę tak, by żaden z nich nie był rozkapryszoną panienką. Autorce się udało. Ciekawie jest śledzić losy bohaterów i zastanawiać się, czy pozornie błahy przedmiot, czy postać wrócą i czy dostaną dodatkową rolę. Dialogi są po prostu świetnie napisane, w nich potwierdzają się opisy postaci i ich dotychczasowe doświadczenia. Sceny erotyczne...

Zenitea | 2019-05-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 15 maja 2019

Klątwa drugiego tomu zginęła śmiercią naturalną i została pogrzebana głęboko głęboko pod ziemią. Pierwszy tom, nieudany, ale nadal nie aż tak przesadnie przeze mnie zjechany, był po prostu nauką C S Pacat jak powinno się pisać ciekawe ksiażki. Moim zdaniem.
Po drugim tomie można wyraźnie zauważyć zmianę jaka nastąpiła pomiędzy obiema częściami. Rów Mariański jak się patrzy!
Nareszcie dostajemy ciekawą akcję, poznajemy więcej świata przedstawionego, MAPKĘ, która jest na prawdę ładnie zrobiona. Tematy seksu schodza na drugi plan, a na pierwszy wysuwa się problem współpracy między obojgiem bohaterów. Dla mnie, miłośniczki yaoi oraz światów gdzie nadal się można naparzać mieczami, był to po prostu tom idealny.
Tak pochłaniałam książkę, że nie mogłam się oderwać, sama próbowałam nadążyć za niektórymi rzeczami dziejącymi się w tomie. Jestem tak wniebowzięta tą serią!

Niko | 2019-04-30
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

W większości przypadków pierwszy tom serii mówi nam całkiem sporo na temat tego, jaki będzie jej charakter. Dlatego po dość kiepskim Zniewolonym księciu nie pokładałam w kontynuacji zbyt wielkich nadziei. Kulał w nim praktycznie każdy aspekt, lecz mimo to czułam, że z tej historii można wykrzesać bardzo wiele, o ile dobrze się do tego zabierze. I tym razem moja intuicja nie zawiodła, a ja przeżyłam jedno z największych literackich zaskoczeń, od bardzo dawna. Książęcy gambit w najmniejszym stopniu nie przypomina swojej płytkiej i nudnej poprzedniczki.

W końcu zaczęło się coś dziać! I to dziać przez duże D. Spiski, zmowy i dworskie intrygi wysuwają się na pierwszy plan, dzięki czemu wszystkie te kontrowersyjne elementy (niewolnictwo, nałożnicy, publiczne gwałty) stały się tym, czym powinny być od początku - częścią rzeczywistości, w której przyszło żyć głównym bohaterom, a nie kluczowymi wydarzeniami. Damen wraz z Laurentem opuszczają Vere udając się w stronę granicy, aby...

Ile ta książka się wyleżała u mnie na półce, to głowa mała. Głównie przez to, że nie miałam na nią kompletnie nastroju, a żeby czytać takie pozycje to niestety, ale jest mi on potrzebny. Kiedy jednak sięgnęłam po „Książęcy Gambit”, wciągnęłam się zupełnie.

Nad Vere i Akielos po ostatnich wydarzeniach ze „Zniewolonego Księcia” zawisło widmo wojny. W obliczu zagrożenia Laurent został wysłany za granicę, aby ustabilizować sytuację. Oczywiście młody książę zabrał ze sobą swojego niewolnika Damena, który w tej wyprawie upatruje powrotu do ojczyzny. Między dwójką mężczyzn pojawia się układ, który po wykonaniu zadania ma dać upragnioną wolność Damenowi. Misja zlecona przez regenta nie jest jednak łatwa, gdyż towarzystwo, z którym mają iść nasi bohaterowie to największe szumowiny, jakie można było znaleźć w krainie.
Czy Laurentowi uda się zbudować szacunek do siebie u swoich ludzi?
Czy wojsko, z którym...

jovvi | 2019-04-15

Dawno już nie czytałam tak dobrej historii. Jest tu wszystko, co lubię a styl dodatkowo podbija atmosferę. Doskonale przedstawiona jest ewolucja postaci na tle zmieniającej się sytuacji a sami bohaterowie są wyraziści i interesujący. Czekam z niecierpliwością na część trzecią.

Przemysław | 2019-03-29
Przeczytana: 23 lutego 2019

Drugi tom przyjemnie mnie zaskoczył. Główna tematyka, jaką eksponowano w I tomie, zeszła na dalszy plan, ustępując miejsca politycznym intrygom.

Gra jaką toczył Laurent z wujem nabiera charakteru i staje się bardziej rzeczywista. Obserwujemy również zmagania obu głównych bohaterów by dotrzeć do celu, którzy zawiązują swoisty pakt o nieagresji by tego dokonać. Syndrom sztokholmski, jak wielu mogłoby nazwać taką relację, odchodzi w zapomnienie; jak widać w trakcie historii, taka unia jest jedynym remedium by powstrzymać rozwój wydarzeń, który nie przypadł by do gustu żadnemu z krajów sąsiedzkich.

Zakończenie z kolei to wisienka na torcie.

W mojej ocenie mocne 4 (1-5).

deadxbodie | 2019-03-13

podobało mi się tak samo jak pierwsza część, czyli było kilka scen niepotrzebnych ale ogólnie wypadło dobrze i ciekawie, z niecierpliwością czekam na trzeci tomik^°^