Pamiętnik Jadzi, czyli wakacje u Baby Jagi

literatura dziecięca
Novae Res
2018-01-01
2018-01-01

Po prostu świetna, czytałam ją z moją dziesięciolatką i obie byłyśmy zachwycone :)
To historia o dziesięcioletniej Jadzi, która za karę podczas wakacji ma napisać opowiadanie o swojej rodzinie. Na lato wyjeżdża do swojej babci - prawdziwej Baby Jagi i prowadzi pamiętnik, opowiadając w nim co się dzieje w domku na kurzej nóżce i nie tylko... Pełna humoru, przygód i czarów książką o ciekawskiej dziewczynce.

Mamy nadzieje na dalsze losy Jadzi :)

Ostatnie wieczory czytałam mojej Zosii na dobranoc "Pamiętnik Jadzi czyli wakcje u Baby Jagi " Dominika Tabernacka. Powiem wam, że taka literatura dziecięca to naprawdę fajna odskocznia od ciężkich kryminałów czy słodkich romansów.
Historia opowiada o Jadzi, która wybiera się na wakacje do swojej babci, również Jadwigi. Ma zamiar tam spędzić całe wakacje. Jednocześnie musi prowadzić dziennik ,to jej zadanie wakacyjne od nauczycielki. Wspomnienia są związane z jej ukochaną babcią, którą dziewczynka uważa, za czarownice. Sama pragnie nią być ,tylko nie wie jeszcze jak.
W dzienniku opisuje swoje przygody, narzeka na problemy i puszcza wodzę fantazji. .
Pamiętnik Jadzi, jest to krótka książeczka ,napisana prostym dziecięcym językiem. W środku znajdziemy również obrazki, które pomogą nam wyobrazić sobie całą sytuację. Historia podzielona jest na, krótkie rozdziały, więc czyta się ją błyskawicznie.
Czytając tę książeczkę , uśmiechnęłam się nie raz i myślałam "jejku ,to były problemy ". Te pomysły, wyobraźnia dziecka to jest naprawdę coś magicznego. I chodź do tej pory zastanawiam się czy Jadzia dokoloryzowala swój dziennik w barwne opowieści czy widziała naprawdę czarownice latająca na miotle to powiem wam, że dawno tak się nie bawiłam czytając książeczkę Zosi 😍😁 .https://www.instagram.com/p/Bsz7DhxhvUa/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1v44kv8drkpx4

Główną bohaterką tej książki jest dziesięcioletnia Jadzia, która za karę w szkole dostała na zadanie w wakacje napisać wypracowanie o swojej rodzinie, a że jej mama bardzo chciała by nauczyła się ona systematyczności nakazała jej pisać codziennie dziennik, gdy będzie na wakacjach u swojej babci - Baby Jagi.

Baba Jaga jest znaną czarownicą, także jej wnuczka również zapragnęła się taką stać i codziennie opisuje w swoim pamiętniku swoje poczynania w związku z tym. Możemy między innymi zobaczyć, jak próbowała przyłapać babcię na lataniu na miotle, a także poszukiwania księgi czarów. Jak jej to wyszło? Musicie się sami przekonać.

Recenzja znajduje się na blogu: https://niezwykle-slowa.blogspot.com/2018/12/88-pamietnik-jadzi.html

Jest to naprawdę lekko napisana książka, która spodoba się każdemu dziesięciolatkowi. Jadzia jest bardzo rezolutną i energiczną dziewczynką, do której od razu zapałałam sympatią, a jej rozmowy z Babą Jagą dostarczyły mi ogromnej dawki humoru, także szczerze polecam, nie tylko dzieciom - ja sama dziecięce lata mam już dawno za sobą.

Baba Jaga jest znaną czarownicą, także jej wnuczka również...

• ✳️ LGM
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • ⚔️ Wyzwanie LC 2019
  • Magia, czarownice, wiedźmy, duchy.
  • 📋 2019
  • Przeczytane w 2019