Życie z kartonu

Wydawnictwo: Novae Res
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Incognityzm

Przewrotne opowiadania o tym, że największą niespodzianką w życiu jest samo życie. Wędkarz, którego nad brzegiem rzeki dopada grupa urzędników. Dwóch samobójców pojawiających się w tej samej chwili na jedynym w okolicy moście. Kobieta, dla której prawdziwym sensem życia jest karmienie gołębi. I pewien zupełnie nietypowy wampir... To tylko niektórzy bohaterowie opowiadań Anny Laszczki. W...

To tylko niektórzy bohaterowie opowiadań Anny Laszczki. W tomie „Życie z kartonu” mieszają się najrozmaitsze style, światy i czasy. Zupełnie fantastyczne historie przeplatają się z tymi, które znamy z własnego otoczenia i pierwszych stron gazet, a to, co na początku wydaje się śmieszne, za chwilę okazuje się wyjątkowo ponure. Niczego nie można być pewnym, oprócz jednego: te opowieści z pewnością was zaskoczą.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

obczytana | 2019-05-02

Jak to z opowiadaniami bywa, nie wszystkie mi się spodobały, ale większość zapadła mi w pamięć i wywołała efekt ,,wow!". Ogromnym plusem jest język autorki, przez który nie mogłam oderwać się od czytania.
Opowiadania dotyczą wielu rzeczy; są prześmiewcze, smutne, przerażające, a czasem to po prostu gorzkie podsumowanie ludzkiego życia. Myślę, że każdy znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie.
Nie podoba mi się jedynie dopisek na okładce, brzmiący ,.BLACK MIRROR W POLSKICH REALIACH". Prócz może 3 opowieści, które na upartego można przyrównać do serialu, cała reszta nie ma nic wspólnego z koncepcją przedstawianą w Black Mirror i absolutnie nie zgadzam się z takim porównaniem. Jeśli ktośsięgnie po książkę, zachęcony takim przedstawieniem zawartości, może się mocno rozczarować.
Książkę jak najbardziej polecam :)