Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Trochę dużo postaci, nazwisk, trzy płaszczyzny czasowe. Na początku niełatwo było się połapać. Dobrze się czyta i z chęcią poznam kolejne części.

Doskonała książka, czyta się wspaniale!

Doskonała książka, czyta się wspaniale!

Wciągająca na tyle, że bardzo chcę przeczytać całą sagę.

Wciągająca na tyle, że bardzo chcę przeczytać całą sagę.

Jak widać przeczytałam tą książkę drugi raz. I wydaje mi się, że to dzięki tym wszystkim wątkom i skakaniu w datach można ją drugi raz przeczytać. Poza tym chcę się wziąć za kolejne części, a to mogło nie być łatwe bez przypomnienia sobie poprzedniej części.

Świetnie napisana saga, a właściwie jej początek. Akcja dzieje się na przemian w latach 90. XX wieku i w drugiej połowie XIX wieku, na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim.

Na początku trudna do ogarnięcia przez 3 płaszczyzny czasowe - dopiero pod koniec tomu zaczeła mnie wciągać i ciekawić

Książka lepsza niż się spodziewałam! Naprawdę świetnie się czyta te historie rozgrywające się w XIX wieku i pod koniec XX. Wiem, że to seksistowskie, ale według mnie to typowe kobiece czytadło (mężowi nie poleciłam).
Dużo postaci, sporo wątków, przeplatających się w najróżniejszy sposób. Historie miłosne, życie codzienne i ważne wydarzenia historyczne. Naprawdę ciekawa charakterystyka życia w XIX wieku.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy i gorąco polecam!

Duża rozpiętość ram czasowych, dużo bohaterów, tajemnic ale bardzo ciekawie napisane.Czyta się z przyjemnością

Nazwałbym to babciną literaturą, ale w dość pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsza część sagi o Gutowie działa się w kilku płaszczyznach czasowych, od połowy XIX wieku do roku 1995. Historia pokoleniowa, odnalezienie tajemnego pierścienia, które wiąże się z rodzinną tajemnicą, romanse, poplątane losy i tytułowa cukiernia. Muszę przyznać, że czuć tu było pracę pisarki, stworzenie tylu postaci, drzewa genealogicznego, kalendarium, umiejętne przeplatanie wątków. Dlatego uważam, że to nie było typowe czytadło, były tu uzasadnione aspiracje do czegoś więcej. Zobaczymy jak to wyjdzie w kolejnych częściach, pierwszy tom był całkiem dobry i szybko się czytało.

Przygodę z cukiernią zaczęłam od drugiej serii co niestety zabrało mi sporo z odbioru tej książki, mając na uwadze wiedze, jak potoczyły się losy bohaterów, niemniej książka jest na tyle ciekawa, że mam zamiar kontynuować dalsze części z tej serii. Bardzo dobrze oddane tło społeczne XIX wieku.

• 2011