Malawi piękno i pasja

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
978-83-7073-751-1
flora i fauna
davinczi

Praktyczny poradnik dla hodowców pielęgnic z grupy MBUNA. Książka skupia się wyłącznie na pyszczakach z jeziora Malawi. Jest skierowana raczej do bardziej zaawansowanych akwarystów z racji tego że pielęgnice afrykański nie nalezą do najprostszych w hodowli i opieka nad nimi wymaga pewnej wiedzy z zakresu składu chemicznego wody, warunków hodowlanych (mam namyśli wielkość i wystrój zbiornika) itp.

davinczi | 2010-02-08

Tak jak napisałem w opisie książka raczej dla bardziej zaawansowanych hobbystów z racji " tego że pielęgnice afrykański nie nalezą do najprostszych w hodowli i opieka nad nimi wymaga pewnej wiedzy" tj. pyszczaki te wymagają specjalnej wody o specjalnym odczynie i twardości, ponadto wydajniejszej niż w klasycznych zbiornikach filtracji (szybka przemiana materii- często brak roślin w zbiorniku) , trzeba łączyć je "z głową" aby walki jakie toczą były stosunkowo niegroźne ( ważny jest również wystrój - liczba kryjówek itp.), odpowiednia dieta ! i wiele innych informacji. To wszystko znajdziecie w tej profesjonalnej książce. Miłej lektury :)

Pafnucy | 2011-04-03

Książkę - mimo, że jest oparta na własnych spostrzeżeniach - czyta się średnio (mam pierwsze wydanie). W dodatku szereg wskazówek jest niewłaściwych - np. zaniżona pojemność zbiorników (zwłaszcza powierzchni dna). Więcej, bardziej rzetelnych i pełniejszych informacji znaleźć można na liczych stronach i portalach internetowych poświęconych "PYSIOM". Otóż to: od miłośnika pyszczaków można chyba wymagać czegoś więcej. Pielęgnice z Malawi (piękne i stosunkowo łatwe w hodowli, a nawet relatywnie odporne) same zaś w swojej obronie nie przemówią.

marfa | 2010-03-28
Siabal | 2016-10-26