Prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia

Okładka książki Prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia Fulton John Sheen
Okładka książki Prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia
Fulton John Sheen Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu religia
religia
The True Meaning of Christmas
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2018-11-30
2018-11-30
Izabella Parowicz
Boże Narodzenie abp sheen fulton j sheen

"Prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia" to krótka książeczka skupiająca się na teologicznym znaczeniu przyjścia na świat Chrystusa i przyjęciu przez Boga ludzkiej natury. Abp Sheen formułuję tę naukę językiem typowym dla aforyzmów i w sposób lakoniczny. Zasiewa malutkie, ale pełne treści ziarno, które ma zakiełkować u czytelnika poprzez własną refleksję.
Osobiście poruszył mnie fragment wyjaśniający relację Boga do człowieka, co oznacza, że On pierwszy nas umiłował, dlaczego zauważamy jego miłość dopiero po czasie i wiążemy ją błędnie ze swoimi zasługami.

Osobiście poruszył...

Ładnie wydane sentencje arcybiskupa Fultona Sheena zilustrowane klasycznymi przedstawieniami Bożego Narodzenia wyeksponowanymi na złotym tle.

Plusem albumiku jest zamieszczony na końcu spis ilustracji zawierający tytuł obrazu i artystę. Jeśli ta pozycja doczeka się wznowienia w tej samej formie, miło byłoby, gdyby wszystkie tytuły obrazów były przetłumaczone - bo są zamieszczone niekonsekwentne, raz w języku polskim, innym razem po niemiecku lub angielsku. Dobrze byłoby też, żeby pojawiła się datacja i instytucja, w której znajduje się dany obraz - spośród kilkunastu obrazów jedynie detal ze "Zwiastowania" Łukasza Cranacha Starszego i "Adoracja Trzech Króli z Chrystusem na krzyżu" mają podane informacje o muzeach, daty powstania nie ma ani jednej.

Myśli autora rzeczywiście bywają złote, ale są wśród nich przekombinowane niedorzeczności i uprzedzenia, szczęśliwie w śladowych ilościach. Paradoksalnie chyba bardziej przemówił do mnie wstęp arcybiskupa emeritusa Lengi: "....przyjście Chrystusa na ten świat nie jest po to, aby otrzymywać w tym dniu podarunki pod choinkę, spędzać czas w galeriach handlowych. To nie tylko zakupy, zabawy i hulanki oraz próżne radości; to przede wszystkim ludzkość otrzymuje jako największy dar swego Zbawiciela i powinna przez post, modlitwę i pokutę stać się godna tego, by go przyjąć".

Zbiór refleksji arcybiskupa Fultona Sheena na temat przyjścia na świat Naszego Zbawiciela. Warto przeczytać szczególnie w okolicach Świąt.

Mała lecz pięknie wydana publikacja. Znajdziemy w niej trzydzieści krótkich, treściwych rozważań na temat Bożego Narodzenia. Te teksty mogą być dla nas okazją do zatrzymania się w biegu światęcznych przygotowań i zrozumienie tego Kto w tym czasie jest najważniejszą Osobą.

Luksusowe wydanie niedużej książeczki.
Minimalistyczna treść o wielkim znaczeniu.
Maksymalna ilość obrazów.Malarstwo jakby w pogrubionych złotawych ramach robi większe estetyczne wrażenie.Zachęcam!

Luksusowe wydanie niedużej książeczki.
Minimalistyczna treść o wielkim znaczeniu.

Pięknie wydana książeczka z krótkimi rozważaniami nad tajemnicą Wcielenia i jego znaczeniem w ludzkiej codzienności, wzbogacona licznymi ilustracjami dzieł malarskich przedstawiającymi narodziny Jezusa.

• Religia
  • Chrześcijaństwo