Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Media Rodzina
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
To miasto nazywa się Rzym
molarnia

Ciekawy i zabawnie zilustrowany przewodnik dla dzieci. Zawiera podstawowe informacje na temat położenia geograficznego Wiecznego Miasta, jego historii, zabytków, a także słowniczek językowy. Od dorosłych przewodników różni go niezwykle atrakcyjna szata graficzna oraz sporo ciekawostek.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/516/To-miasto-nazywa-sie-Rzym

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/516/To-miasto-nazywa-sie-Rzym

molarnia | 2018-11-21

Przewodnik dla dzieci Elizy Piotrowskiej oprowadza nas po Rzymie jak i Watykanie. Jego mały format sprawia, że jest bardzo poręczny co z pewnością jest atutem w trakcie zwiedzania Wiecznego Miasta. Skierowany jest do młodych podróżników, którzy umieją już samodzielnie czytać, choć same teksty nie są zbyt rozbudowane ani skomplikowane. Trudniejsze słowa wyróżniono i od razu wytłumaczono w tekście.

W przewodniku przybliżono pokrótce historię Rzymu, jego położenie, najważniejsze atrakcje oraz ciekawostki, które mogą zainteresować dzieci. Opisy zabytków, miejsc mają tylko po kilka zdań, zawierają jednak kluczowe informacje. Myślę, że dzięki temu młoda osoba nie poczuje się przytłoczona ilością tekstu, a jednak pozna kluczowe miejsca i zabytki. Fajne jest to, że zaprezentowano również notatki na temat tego jaki artysta brał udział w tworzeniu danych budowli.

Reszta recenzji na: https://ksiazkawreku.blogspot.com/