6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dominika | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Z powodu różnych zajęć zrezygnowałam w tym roku z książki "Wojna i pokój" i w zamian wzięłam inną książkę na chybił-trafił. Bardzo się zdziwiłam, że nikt jej wcześniej na lubimy czytać nie dodał, pojawiła się wtedy myśl "co ja takiego wybrałam, że tego nie ma?". :-D

Wybrałam zbiór opowiadań i fragmentów powieści 10 autorów rosyjskich, którzy żyli i tworzyli w czasie przemian narodu rosyjskiego w XX wieku. Antologia pełna jest absurdu, rzeczy nieprzewidywalnych, fantastycznych oraz nagłych przeobrażeń i zwrotów akcji, co na pewno jest powiązane ściśle z samą Rosją i jej obywatelami, ale przyznam się, że nie byłam w stanie wychwycić wszystkich aluzji i pewnych subtelności.

Lektura nie była porywająca, ale na pewno mogę powiedzieć, że za każdym razem nie wiedziałam co mnie spotka na kolejnym czytelniczym zakręcie. Takie właśnie były te historie. Były w nich ukryte ważne prawdy, lecz nie zawsze były one dla mnie przyswajalne. Część zdawała się niczego nie ukrywać, ale kto tam...

Bikerski | 2019-02-02
Alireza | 2019-01-13