Szkoła mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy

Okładka książki Szkoła mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy Lidia Buksak
Okładka książki Szkoła mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy
Lidia Buksak Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2018-10-08
2018-10-08

Dla laika, który dopiero zaczyna przygodę z prowadzeniem szkoleń i webinarów tekst była bardzo przydatny

Książka pomogła mi zebrać myśli przed wystąpieniem i potwierdziła skuteczność mojego sposobu przygotowywania prezentacji ubogacając go o kilka cennych wskazówek. Wytknęła też błędy, które popełniłam podczas innych wystąpień.

Bardzo dużo wiedzy z zakresu przygotowania nowoczesnej prezentacji, ćwiczeń dykcji, różnych aspektów komunikacji werbalnej, mowy ciała itp. przedstawione w bardzo przystępny sposób.
Ogrom tematów wokół wystąpień może przytłaczać (początkowo w głowie się nie mieści),ale powoli do przodu i przynajmniej namierzysz, gdzie masz braki, nad czym najbardziej powinieneś popracować.

W książce:

jak występować publicznie inaczej niż wszyscy,
jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji,
jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta,
jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami.

W książce:

jak występować publicznie inaczej niż wszyscy,
jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji,
jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami.

Autorka już od wstępu namawia nas do jak najczęstszego myślenia poza schematami, aby w następnym rozdziale... Przedstawić schemat tworzenia prezentacji. To tak prześmiewczo, bo ta książka wcale taka zła nie jest. Myślę, że autorka zrobiła wszystko, żeby przekazać jak najwięcej wiedzy, ile się da bez profesjonalnej konsultacji personalnej. Niestety książka nie zastąpi profesjonalnych zajęć z logopedami, czy trenerami wystąpień, chociaż dla osób nie występujących bardzo często może okazać się w zupełności wystarczająca. Na plus fajne case study oparte na doświadczeniach autorki. Niestety kłuje w oczy to, że jedynym autorytetem w zakresie prezentacji w praktyce, do którego odwołuje się autorka to przereklamowany moim zdaniem Steve Jobs. Dodatkowo za dużo czasu poświęcone jest na różne psychologiczne aspekty, gdzie proponowane są m.in. techniki wizualizacyjne, okraszone zresztą dość mało profesjonalnym wstępem "PODOBNO mózg nie rozróżnia wizualizacji od stanu faktycznego". To wszystko sprawia, że książka momentami taki charakter coachingu i rozwoju osobistego, który mnie osobiście bardzo drażni.

Warto, szczególnie dla dużej dawki ćwiczeń dykcyjnych, ale nie tylko. Solidna pozycja napisana ze znajomością tematu.

Książka napisana przez praktyka, zawierająca porady i zastrzeżenia odnośnie prezentacji oraz mówienia. Znajdziemy w niej również ćwiczenia na prawidłową wymowę oraz szybkość i tempo mówienia.
Szkoda, że te ćwiczenia są wciśnięte w środek książki a nie na końcu w aneksie.
Czy polecam? Myślę, że z czystym sercem mogę polecić. Wiele cennych rad nie wyssanych z palca i obalanie typowych mitów to powód dlaczego sięgnąłem po taką pozycje i dostałem ją na najwyższym poziomie.

Szkoda, że te ćwiczenia są wciśnięte w środek książki a nie na końcu w aneksie.

Bardzo dobra książka dotycząca wystąpień publicznych, prezentacji. Napisana nie przez teoretyka, tylko przez wieloletniego trenera panią Lidię Busak (trener wystąpień biznesowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniu menedżerów,logopeda medialny). W książce znajdziemy autorskie metody, takie jak Formuła 5K, sporo ćwiczeń i ważnych wskazówek dzięki którym poprawimy swoje wystąpienia. Książka zarówno dla początkujących, jak i dla "wyjadaczy", którzy chcą poprawić swój warsztat i nauczyć się czegoś nowego. Polecam serdecznie.

• Biznes
  • Rozwojowe
  • Chcę kupić
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Szkoła mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy