Wyzwanie czytelnicze LC

Światła w jeziorze

Wydawnictwo: Inanna

Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem. Karolina jest zabawną i błyskotliwą dziewczyną, od roku zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy. I oto któregoś dnia spotyka go nad jeziorem, a wszystko się zmienia. Jednak świat bywa złośliwy, na drodze Karoliny staje nie tylko Kuba, ale i pewien nieprawdopodobnie seksowny...

I oto któregoś dnia spotyka go nad jeziorem, a wszystko się zmienia.
Jednak świat bywa złośliwy, na drodze Karoliny staje nie tylko Kuba, ale i pewien nieprawdopodobnie seksowny Włoch...

Przezabawne perypetie miłosne i rodzinne głównej bohaterki są tematem pierwszej obyczajowej powieści Gosi Lisińskiej z serii Miłość w Tychach.

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: strona wydawcy

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Dawno nie miałam okazji czytać romansu tak lekkiego i przyjemnego, a zarazem wciągającego jak „Światła w jeziorze” Gosi Lisińskiej. Kiedy dodatkowo zobaczyłam, że akcja została umiejscowiona w Tychach, poczułam ogromne ciepło w sercu. Miasto z powodów osobistych jest bardzo mi bliskie, poza tym to miła odmiana, ponieważ zwykle mamy do czynienia z zagranicznymi klimatami, nawet u Polskich autorów.

Co zatem jest takiego w tej książce, że przeczytałam ją niemal na raz?

Karolina, główna bohaterka, od jakiegoś czasu nie ma szczęścia do mężczyzn. Co gorsze podkochuje się w swoim koledze z pracy, który zdaje się jej nie zauważać. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, Karolina będąc na spacerze ze swoim bratankiem, wpada na Kubę, a nawet całą trójką idą na lody. I wszystko pewnie pięknie by się potoczyło, gdyby nie pojawienie się w życiu głównej bohaterki, do tego całkiem niespodziewanie, przystojnego i bardzo bezpośredniego Włocha o...

Małgorzata Lisińska stworzyła opowieść, która mogłaby przydarzyć się każdemu z nas. Jednocześnie zabawna i życiowa historia o zakrętach życia i przewrotności losu. Pamiętajcie, że kiedy zbyt długo marzymy o miłości, możemy ją dostać w podwójnej dawce — a to doprowadzi do wielu skomplikowanych, acz ciekawych sytuacji. Światła w jeziorze to codzienność opowiedziana w niecodzienny sposób.

Lekka, zabawna, seksowna, po prostu bardzo kobieca książka! „Światła w jeziorze” to powieść, w której każda z nas odnajdzie cząstkę siebie.

"Światła w jeziorze" to zabawne perypetie miłosne, przebojowej i pewnej siebie Karoliny Wójcik, która po kilku latach samotności, z dnia na dzień staje przed trudnym wyborem. O jej serce walczą dwaj mężczyźni: przystojny kolega z pracy oraz seksowny Włoch. Którego z nich wybierze?

Przyznam, że już od pierwszych stron zawiało mi takim lekkim i przyjemnym stylem pisania autorki. Wiedziałam, że bohaterka będzie miała "pazura" i wcale się nie pomyliłam. Były momenty, kiedy denerwowała mnie swoim niezdecydowaniem, ale hej! Ja też bym pewnie miała problem, którego z nich wybrać. Jeden z nich, Kuba, był miły, wartościowy i troskliwy, ale jednak też nudny. Jak na mój gust trochę za bardzo, a ja nie cierpię męskich, ciepłych kluch, które strzelają fochami. Moją największą sympatię zyskał jednak Włoch, o którym najwięcej bym miała do powiedzenia, bo jego postać była bardziej wyrazista i dodawała do tej historii szczypty niepoprawności. Roberto polubiłam od pierwszej chwili, możliwe, że to...

Agnieszka | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Lekka, wciągająca, życiowa i zabawna - te słowa najlepiej opisują tę typowo kobiecą powieść. Barwne opisy i słodkie słówka stanowią część dobrze przemyślanej całości, w której równowagę wprowadzają problemy młodej, niezależnej bohaterki, które w większości wiążą się z jej zwariowaną i kochającą się rodzinką, a urocze i zabawne akcenty pojawiają się za sprawą pięcioletniego miłośnika lodów i Avengers’ów. ”Światła w jeziorze„ polecam każdemu kto musi się odstresować, odprężyć i wreszcie uśmiechnąć po ciężkim dniu.

zaczytAnka | 2019-01-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2019

nie sądziłam że polskie realia i miejsca mi znane mogą tak fajnie być tłem dla zabawnej rozbrajającej pieknej historii "trójkącika" obu panów i Roberto i Kubę od początku polubiłam i współczułam Karo tego dylematu kogo wybrać nie mniej jednak moje serducho bezapelacyjnie skradł najmłodszy Czaruś ten dzieciak przebił wszystko no może jest na równi z 50 kg wiecznie uradowanym futrzakiem.

camilleshade | 2018-11-20
Przeczytana: 30 października 2018

„Światła w jeziorze” to zabawna i niesamowicie naturalna historia rezolutnej Karoliny, której życie pokazuje, że los miewa dla nas nieraz niecne plany, w szczególności jeżeli mowa o nieokiełznanym uczuciu jakim jest miłość. Zaskakująca i pełna miłosnych uniesień powieść, ukazująca oblicze prawdziwej rodziny jak i trudne wybory, z którymi musimy się zmierzyć, na każdym etapie życia. Wciągająca historia o tym, że nigdy nie jest za późno, na to co naprawdę ważne. Prawdziwa, kobieca i zdecydowanie najcieplejsza historia tej zimy.

@camilleshade
camilleshade-books.blogspot.com

Blonderka | 2018-12-28
Przeczytana: 20 listopada 2018

www.blonderka.pl

Rewelacyjne i zabawne, z dużą dawką humoru i porcją erotyzmu. Takie właśnie jest „Światło w jeziorze”❗️
Dawno nie czytałam tak dobrej komedii romantycznej❗️ Trio, piękna Karola, zabójczy Karol i ponętny Włoch- Rob, skradli moje serce.
Duża firma, biurowiec i ich troje...

Danuta | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Dawno nie czytałam tak relaksującej książki.
Świetne dialogi i ciepły klimat
powodują, że czyta się ją z ogromną przyjemnością.
No i najważniejsze..., Karolina, Kuba i ten trzeci, Roberto, to osoby,które bardzo polubiłam.
Książka napisana świetnym, lekkim piórem,a treść pełna przyjemnego erotyzmu.

Kakunia | 2018-12-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2018

sympatyczne romansidełko do szybkiego czytania. sprawnie napisane, pokazujące, że los czasem bywa przewrotny, i albo nie ma nic, albo daje za dużo i wybierać trzeba.

inna rzecz, że chętnie bym poczytała o losach rodziny bohaterki, w innej powieści jakiejś ;)