Fenomen z Warszawy

Wydawnictwo: Storytel Original
Kontraktor

Warszawa, niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość. Miasto tętni życiem. W nocnych lokalach toasty za odrodzony kraj wznoszą ramię w ramię politycy, literaci, aktorzy i przedstawiciele gangsterskiego półświatka. Nie wszyscy jednak bawią się tak dobrze. Od pół roku w Warszawie znajdowane są zwłoki młodych, bestialsko zamordowanych kobiet, z zaszytymi ustami i głowami odrąbanymi od ciała. Zdesperowana policja, uginając się pod naporem opinii publicznej, sięga po niecodzienne środki… Do pomocy komisarzowi Antoniemu Wróblowi zostaje oddelegowany inżynier Stefan Ossowiecki – znane warszawskie medium, u którego na „seansach z duchami” bywał nawet sam marszałek Piłsudski. Współpraca między jasnowidzem a niechętnym mu racjonalistą nie układa się jednak najlepiej. Policja zostaje zmuszona, by skorzystać także z wpływów… Taty Tasiemki, najsłynniejszego przedwojennego gangstera. „Fenomen z Warszawy” Tomasza Duszyńskiego to niezwykle realistyczny i barwny fresk z epoki, w którym przedwojenne życie elit miesza się z historiami prosto z gangsterskiego półświatka! Trzymający do końca w napięciu serial Storytel Oryginal czyta Adam Ferency.

źródło opisu: https://www.storytel.pl/books/649784-Fenomen-z-Warszawy---S1E1

źródło okładki: https://www.storytel.pl/books/649784-Fenomen-z-Warszawy---S1E1

Cuuuudowna - to tak jednym słowem. Autor niesamowicie zbudował atmosferę Warszawy lat. 30. Dużo ciekawych, pobocznych wątków, nawiązań do osób autentycznych, których chętnie się wyszukuje po przeczytaniu książki. Wspaniały język, narracja i sposób prowadzenia akcji. I oczywiście Pan Adam Ferency - świetny lektor, nie wyobrażam sobie innego w tej książce :)
Serdecznie polecam!

Kontraktor | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Niesamowita powieść. Nie mogłem się od niej oderwać. Komisarz Wróbel staję się moim ulubionym bohaterem, a ten kryminał retro zapamiętam na długo. Klimat niesamowitości, Warszawa lat trzydziestych. Przeniosłem się tam na wiele godzin i nie żałuję. Polecam, takiego kryminału retro jeszcze nie słuchaliście.

Raptor | 2018-11-29

Najlepszy serial z Storytel jaki dotąd spotkałem :)
Bardzo dobrze zbudowany klimat, ciekawe postaci i wartka akcja. Podziwiam zwłaszcza za ujęcie tematów "nadnaturalnych", które bardzo ciężko ująć w taki sposób, aby nie wydało się to trywialne czy niewiarygodne. Należą się brawa.
Myślę, że będę szukał innych pozycji autora.

Legs | 2018-12-03