Sekrety i śmierć

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 45)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Secrets in Death
Bogumiła Nawrot
Ag2S

Tym razem porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji musi znaleźć mordercę, który niemal na jej oczach zadał śmiertelną ranę znanej autorce popularnego programu telewizyjnego, przedstawiającego pikantne plotki o celebrytach. Utrzymany we francuskim stylu bar Du Vin w centrum Manhattanu nie należy do lokali, które chętnie odwiedzałaby Eve Dallas, szefowa Wydziału Zabójstw nowojorskiej...

Utrzymany we francuskim stylu bar Du Vin w centrum Manhattanu nie należy do lokali, które chętnie odwiedzałaby Eve Dallas, szefowa Wydziału Zabójstw nowojorskiej policji. Zresztą w takich miejscach rzadko dochodzi do rozlewu krwi. Ale pewnego zimnego lutowego wieczoru zostaje tam zamordowana Larinda Mars, dziennikarka prezentująca w swoim programie plotkarskie wiadomości z życia bogatych i sławnych osób. W trakcie śledztwa okazuje się, że ofiara z całym cynizmem szantażowała bohaterów kompromitujących historii, jakie udało jej się odkryć. I oto teraz ktoś śmiertelnie ugodził ją nożem.

Eve Dallas nigdy nie lubiła Larindy Mars. Ale jeszcze bardziej nie lubi morderców. Aby sprawiedliwości stało się zadość, musi dotrzeć do tych wszystkich, którzy padli ofiarą szantażystki. I przy okazji poznaje fakty, o których wolałaby nie wiedzieć.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Sekrety_i_smierc-p-35307-1-30-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Sekrety_i_smierc-p-35307-1-30-.html

katala | 2019-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Kolejna opowieść świata kryminalnej przyszłości. Jak dla mnie, kolejna zaskakująca historia. Od czasu do czasu pojawia się we mnie myśl, że w sumie Robb wymyśliła już wszystko co mogło być atrakcyjne w tej serii i czekają nas mniejsze lub większe powtórki, a po kolejnej książce uznaję, że nic bardziej mylnego nie mogło mi przyjść do głowy.
Sekrety i śmierć to jedna z bardziej refleksyjnych, emocjonalnych, bolących wspomnieniami historii. Sama akcja nie obfituje w wyskoki, zmiany tempa czy wskazywanie na coraz to nowych sprawców. Jest raczej wolniej, stabilniej, bardziej do przemyślenia i zastanowienia. A refleksje mają tutaj wszyscy. I bohaterowie znani z każdej kolejnej części, i nowi, którzy zagościli w serii najprawdopodobniej tylko na potrzeby tej opowieści.
Bardzo smutna, a nawet niekiedy wzruszająca jest ta część. Część pokazująca bezradność wobec ludzi obcych znających i wykorzystujących nasze tajemnice. Historia wskazująca, że wszyscy jesteśmy ludźmi, że niezależnie od...

GosiaZielonoMi | 2019-04-01

Lekki, łatwy do przyswojenia kryminał pozbawiony przesadnego brutalizmu a nawet wulgaryzmów (co w książce o pracy policji może dziwić :-)). Jest błyskotliwa policjantka, zgrabna pani patolog, elegancki mąż tej pierwszej i trup, który zaległ w ekskluzywnym holu wytwornego baru wspomnianego męża. Ta trójka wspomagana dzielnymi policjantami i prywatnymi kanałami męża-biznesmena szuka początku tej tragicznie kończącej się opowieści o nieugiętej pani dziennikarz. I byłby to może kryminał jak każdy z tych zbudowanych na pytaniach: kto zabił? jak? ofiara przypadkowa czy zbrodnia starannie zaplanowana? gdyby nie fakt, że zamordowana od samego początku nie budzi sympatii – ani w policjantach ani w czytelniku. Nikt jej nie współczuje. Nikt nie prowadzi dochodzenia w imię sprawiedliwości czy zadośćuczynienia, a jedynie z zawodowego obowiązku. I nie jest tego całkiem bezsensowny powód. Powiem tyle – denatka naprawdę się napracowała, by nie być lubianą, by jej nie współczuć i by wielu po jej...

SzkockaKrata | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, Kryminał 📕

Co za beznadziejny pomysł - kryminał s-f z latającymi samochodami, automatycznymi kucharzami i mnóstwem dziwacznych wynalazków, dzięki którym złoczyńcy są bez szans! Normalnie tragedia i straszliwa głupota!
Tak sobie pomyślałam, kiedy wpadła w mi ręce pierwsza książka o Evie Dallas, więc dzisiaj odszczekuję! I robię to z prawdziwą przyjemnością.
Seria ma dwie gwiazdy pierwszej wielkości (Summerseta i Galahada!!) i naprawdę trudno wskazać, która z nich świeci jaśniejszym blaskiem.
Niech sobie mówią, że to gnioty, a ja i tak uważam, że to porządna rozrywka - ciekawa zagadka kryminalna, sympatyczni bohaterowie i to coś, co sprawia, że książki o Dallas są po prostu "inne". Warto dać im szansę, chociaż to propozycja nie dla każdego.

Zuela | 2019-03-09

Gwiazda plotkarskiego show umawia się z Eve Dallas w modnej reatauracji i zostaje tam zamordowana.Okazuje się,ze denatkabyła szntazystką.....jedna z lepszych książek o Eve

książek: 1984
Lavenda | 2019-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 2019 rok

Powieści z cyklu In Death są, co tu ukrywać, atrakcyjne tylko dla fanów serii, ale nawet ich nie omijają rozczarowania, bo przy całej sympatii do bohaterów niedostatki fabuły rażą, rażą, rażą. Końcówka, ucięta tępym rzeźnickim nożem, sprawiła, że naprawdę - jak to się mówi - wszystko mi opadło ^^

withwords_alexx | 2019-01-31

"Śledztwa opierają się na dowodach, dowody pochodzą z tropów, a wiele tropów wywodzi się wprost z plotek. ", czyli jak dramatyczne są konsekwencje sekretów.

Sekrety i śmierć to już 45. tom z serii Oblicza Śmierci (In Death). Poprzednia powieść J. D. Robb Echa i śmierć znalazła w moim TOP 15 przeczytanych przeze mnie książek w 2018 roku. Czy Sekrety i śmierć również mnie zachwyciła?

Eve Dalla, porucznik z nowojorskiego wydziału kryminalnego, musi stawić czoło mordercy dziennikarki prezentującej w swoim programie wiadomości z życia bogatych i sławnych osób. Pomaga jej mąż Rourke. Eve nie pala sympatią do denatki. Ofiara miała niejedno na sumieniu, więc tropów jest coraz więcej, tak jak i potencjalnych morderców. Kto śmiertelnie ugodził nożem Larindę Mars? Rourke to moja ulubiona postać w tej książce. W jego relacji z Eve nic się nie zmieniło – panuje spokój i harmonia.

Sekrety i śmierć to niezobowiązująca historia, nie wymaga od czytelnika zaangażowania i nie wywołuje większych...

Beata | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Kolejna powieść o Eve Dallas i Roarke`u. Czytam je i gromadzę z sentymentu (to już 25 lat). Wracam do nich, jak w odwiedziny u rodziny.
Sprawa kryminalna jest nieco przewidywalna, ale powieść czyta się rewelacyjnie, jest wciągająca.
Jako że czytam od lat tom za tomem (wg kolejności serii), więc mam okazję śledzić jak zmieniają się i rozwijają bohaterowie, jakie łączą ich relacje osobiste.
Literatura popularna, czytadło, ale moje ulubione - to moja młodość, tam czas płynie tak powoli:)

Mecha_Kulturacja | 2019-01-26

Ma na swoim koncie kilkaset powieści, a tworzyć zaczęła zaledwie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Część z jej książek doczekała się ekranizacji, zaś ona sama posługuje się aż czterema pseudonimami. Głód czytelniczy swoich fanów zaspokaja wydając kolejną część z cyklu Oblicza śmierci. Przed nami Sekrety i śmierć autorstwa Nory Roberts.

Porucznik Eve Dallas ponownie staje w obliczu zabójstwa. Kiedy na podłodze kawiarni należącej do małżonka policjantki, wykrwawia się popularna dziennikarka, Dallas czuje się zobligowana do poprowadzenia śledztwa. Wraz z nią w sprawę angażuje się jej bogaty małżonek, Rourke oraz trzpiotowata podwładna, Delia.

Sekrety i śmierć to już czterdziesty piąty tom z cyklu przygód Eve Dallas, z tego też powodu trudno nie zauważyć, iż przedstawiona powieść nosi znamiona wtórnej. Nora Roberts przedstawia czytelnikowi lekki, niezawiły fabularnie kryminał, który nie wymaga od adresata większego zaangażowania. Książka jest dosyć przyjemna w odbiorze, idealna...

Izabela Pycio | 2019-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Lekki i niezobowiązujący kryminał, niewymagający wielkiego zaangażowania, nieaktywujący w pełni szarych komórek, ale sympatycznie spędza się z nim czas, coś dla szybkiego resetu po ciężkim dniu pracy, czy na chwilową ucieczkę od problemów codzienności. Intryga nie jest złożona czy zawiła, wiele sytuacji udaje się przewidzieć, powtarzający się mechanizm zachowań postaci. A i zakończenie nie jest zaskakujące czy nieszablonowe, odniosłam wrażenie, że nie do końca zostało ono przemyślane, zbyt łatwo potoczyły się pewne zdemaskowania czarnych charakterów. Autorka pokazuje jak niszczące potrafią być tajemnice i sekrety, jak cienka granica dzieli od niebezpieczeństwa ich ujawnienia, i jak wielkie spustoszenie może spowodować wyciągnięcie ich na światło dzienne. Otoczka obyczajowa nie wprowadza niczego nowego, swobodnie nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń. W życiu prywatnym...

myfascinatingbooks | 2017-10-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam tą pozycję zaraz po wydaniu jako, że "In Death" to jedna z moich ulubionych serii. Niestety ta część wydaje mi się niedokończona - czegoś mi w niej brak.

Uwaga spoiler!!!!

Chyba powodem odczuwania przede mnie niedosytu po zakończeniu "Secrets in Death" jest sama konstrukcja tej części. Sposób prowadzenia śledztwa przypomina te z początków cyklu, gdzie porucznik Dallas dość długo nie może znaleźć odpowiedzi, kto jest prawdziwym mordercą.

Eve porusza się po omacku i nagle przy końcu książki zabójca popełnia błąd, co umożliwia szybkie zidentyfikowanie sprawcy i jego aresztowanie, co samo w sobie by mi nie przeszkadzało, ale... no cóż aresztowany zbyt szybko przyznaje się do zarzucanych mu czynów (takie antyklimatyczne zakończenie). Z jednej strony rozumiem dlaczego Nora Roberts aka J. D. Robb w ten sposób skonstruowała tę część:

- morderca nie należy do zbyt opanowanych przestępców i choć czytelnik może dość szybko zorientować się co do jego tożsamości, jego motyw...