Podstęp

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 19)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Mördande oskuld
838744118X
miłość, wirus, ocalenie, bohater
Ananasek

Potężne złe moce starają się przeszkodzić w walce Królestwa Światła o uratowanie planety Ziemi. W ich rękach znalazł się wirus zdolny do zniszczenia wszelkiego życia, uprowadzili też czarnoksiężnika Móriego i Berengarię w nieznane miejsce. Armas aż płonie na myśl o ocaleniu Berengarii, pragnie zostać w jej oczach bohaterem. Może dlatego popełnia wielki błąd…

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty

W tym tomie mamy już chyba wszystko ludzi lodu, rodzinę czarnoksiężnika, istoty magiczne, obcych i ruszamy ratować ziemię, naszą zewnętrzną skorupę. O matko tu już miałam przesyt wszystkiego we wszystkim i ciągle nieustannie idziemy w kierunku romansu, znowuuuuu

Luka1989 | 2016-12-28
Przeczytana: grudzień 2016

Nie sposób ocenić każdą książkę z Sagi o Królestwie Światła osobno. Dopiero po przeczytaniu wszystkich jestem w stanie powiedzieć, że to kolejny majstersztyk w wykonaniu Margit Sandemo. Saga o Ludziach Lodu była wspaniała, Saga o Czarnoksiężniku dla mnie sporo słabsza, dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po ostatniej części Trylogii Sag... obawy niesłuszne. Margit Sandemo zmobilizowała się w pełni i Saga trzyma w napięciu, bawi, wzrusza i zaskakuje. Zakończenie przewidywalne i mam nadzieję, że Margit Sandemo nie podejmie próby kontynuacji przygód bohaterów trzech sag, bo jest dobrze jak jest :).

Acani | 2014-08-20
Przeczytana: 01 stycznia 1999