Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało

Okładka książki Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało John Farndon
Okładka książki Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało
John Farndon Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Stuff you should know about the human body
Wydawnictwo Adamada
2018-01-01
2018-01-01
Katarzyna Kmieć-Krzewniak
dziecko biologia budowa ciało człowiek

Okładka książki Książki które zmieniły świat. Od Sztuki wojny do Dziennika Anny Frank Aleksandra Black, Michael Collins, John Farndon, James Naughtie, Philip Parker, Cussans Thomas, praca zbiorowa
Książki które ... Aleksandra Black, M...
Okładka książki Encyklopedia zwierząt John Farndon, Jinny Johnson, Steve Parker
Encyklopedia z... John Farndon, Jinny...

Książka John'a Farndon'a, odkrywa przed nami tajniki ludzkiego ciała. Z tej bogato ilustrowanej książki, dowiemy się jak zbudowane jest ludzkie ciało oraz jak działa ludzki organizm. Do czego służy sterownia, na czym polega oddychanie i jak wielką moc ma nasze serce. Dowiemy się nie tylko tego, bo znajdziemy tu wiele naukowych zagadnień. To nie tylko książka, w której znajdziemy wiele pomysłowych i zabawnych ilustracji. Wszystko tu zostaje opisane tak lekko i prosto, że nawet ktoś, kto nie jest geniuszem, wchłonie wiedzę jak gąbka. Największym dla mnie zaskoczeniem były strony, które można rozkładać. Skoro dla mnie to była frajda, to myślę, że dla młodszego czytelnika tym bardziej. Kojarzycie bajkę "Było sobie życie"? Wyobraźcie sobie, że "Co się wyprawia tam w środku" jest książkowym odpowiednikiem tej bajki.

"Co się wyprawia tam w środku" to książka idealna dla małych i większych dzieci, ale również dla ich rodziców. Tak - dobrze czytacie. Czy Wasza pociecha zadawała Wam kiedyś pytania, na które nie znaliście odpowiedzi? Z pewnością. Nie twierdzę, że ta książka odpowie na wszystkie, ale na te najważniejsze dotyczące ich ciała i organizmu owszem. A może starszak, który zdecyduje się po nią sięgnąć, zainteresuje się tym wszystkim na tyle, że w przyszłości zostanie lekarzem? Jestem pewna, że za jej pomocą lepiej przyswoi biologię i odrobinę chemii.

Książka jest podzielona na rozdziały. Znajdziemy w niej spis treści, indeks wyjaśniający pewne zagadnienia i wiele dodatkowych ciekawostek, które są zawarte w żółtej ramce. Tak więc każdy czytelnik odnajdzie szybko, to czego szuka.

"Co się wyprawia tam w środku" to książka idealna dla każdego ciekawskiego podróżnika, który chętnie bierze udział w wielu przygodach. A tu na niego czeka niejedna.

O książce przeczytasz na moim blogu - do czego Cię zachęcam :)
Są zdjęcia ze środka - a więc...

O książce przeczytasz na moim blogu - do czego Cię zachęcam :)
Są zdjęcia ze środka - a więc...

• Recenzje 2018
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce
  • Biologia
  • Przeczytane w 2018
  • Dla dzieci
  • Otrzymana do zrecenzowania 2018

Dodaj cytat z książki Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało