Nela. Zapiski zoologa

Wydawnictwo: National Geographic
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura dziecięca
Ag2S

Cześć! Masz ochotę bliżej poznać pandę, mrówkojada i krokodyla nilowego? Chcesz się dowiedzieć, czemu gepardy nie chowają pazurów? Ciekawi Cię, dlaczego fenek, nazywany lisem pustyni, ma ogromne uszy? Świat zwierząt kryje mnóstwo sekretów. W książce Nela, zapiski zoologa odkryjemy wiele z nich. Poznamy lepiej aż czternaście wyjątkowych zwierząt:) A także spróbujemy wspólnie rozwiązać...

Cześć!

Świat zwierząt kryje mnóstwo sekretów. W książce Nela, zapiski zoologa odkryjemy wiele z nich. Poznamy lepiej aż czternaście wyjątkowych zwierząt:) A także spróbujemy wspólnie rozwiązać zoologiczne zagadki i quizy.
Oto książka dla prawdziwego tropiciela tajemnic przyrody!
Nela

PS. W książce znajdziesz niespodziankę - zwierzakowe supernaklejki do "Przygodnika 2018/2019. 365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą".

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Michelle | 2019-01-22
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Czy Wasze dzieci kochają przyrodę? Zwierzęta? Marzą o dalekich i bliskich podróżach? Fascynuje je otaczający je świat? I, w końcu, lubią zdobywać wiedzę? Jeśli tak, koniecznie skuście się na Zapiski zoologa Neli małej reporterki! Dlaczego? Już tłumaczę!

Nie ma chyba lepszych (przynajmniej ja nie znalazłam) książek, które są w stanie zachwycić młodych czytelników, szczególnie tych potencjalnie przyszłych, którzy naukę czytania mają jeszcze przed sobą, a dzięki takim publikacją ich motywacja wzrasta. Jako mama prawie pięciolatka i (aktualnie) siedemnastomięczniaka, przy wyborze książek, nawet tych, które póki co będą musiały dłużej lub krócej poleżeć, kieruje się poza zainteresowaniami, szatą graficzną i tym, czy dany tytuł nadaje się do celów edukacyjnych. W przypadku Nela. Zapiski zoologa mogę śmiało mówić o miłości od pierwszego wejrzenia, objawiającej się pod postacią chwalebnych monologów, o tym, jak „piękne i cudnownościowe” są zdjęcia, a okładka jest tak „milusia, że można...

werka777 | 2018-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Zafascynowani światem zwierząt, młodzi odkrywcy mają okazję zmierzyć się z jeszcze jedną propozycją autorki. Tym razem stricte skupioną wokół egzotycznej fauny. Wybrane gatunki, najważniejsze informacje i miejsce na własne notatki. Nadszedł czas na kreatywną przygodę dla tych, którzy w przyszłości widzą siebie w samym środku zaskakującej przyrody. A ta niejedną skrywa niespodziankę dla tych, którzy chcą ją poznać bliżej.

CO ZNAJDZIECIE W ZAPISKACH ZOOLOGA?
Mrówkojad, mały fenek, panda wielka czy irbis. Ssaki, gady, ryby, mieszkańcy wód, lądów, różnych zakątków Ziemi. Ośmiornica z trzema sercami i niebieską krwią czy nauka rozpoznawania śladów zwierząt. Jak wyglądają poszczególne gatunki, jak żyją? Jakie umiejętności posiadają i czym mogą nas zaskoczyć? Baza informacji na temat wybranych przedstawicieli to jedna z kilku części składowych Zapisków zoologa. Tutaj czytelnik odkrywa przystępnie zapodane informacje, ale i zaczyna zbierać motywację do tego, by…

MIEJSCE NA NOTATKI
By za...