Męskie zwierzenia

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
prawa zwierząt, zwierzęta, wywiad

Męskie zwierze(nia) to książka, która odczarowuje stereotyp, zgodnie z którym postrzega się panów jako nieczułych i skrywających emocje. To książka o tym, że także twardziele wzruszają się i reagują na krzywdę tych, którzy sami nie mają głosu i nie są w stanie się obronić. O czym Zbigniew Hołdys i jego syn, Tytus, rozmawiają z psem Elvisem? W jaki sposób Elvis uratował Tytusa? Dlaczego Różal...

Dlaczego Różal Marcin Różalski uważa, że zwierzęta są lepsze od ludzi? Jak to się stało, że on, znany sportowiec, zrezygnował z jedzenia mięsa i noszenia skórzanych ubrań? Dlaczego wypalił sobie na głowie liczbę – numer cielaka, przeznaczonego na rzeź?

Co zrobiłby dla zwierząt Robert Biedroń, gdyby został prezydentem Polski? O tym wszystkim panowie opowiadają Agnieszce Gozdyrze w wyjątkowych, intymnych rozmowach.

źródło opisu: http://www.4em.pl/meskie-zwierzenia/

źródło okładki: http://www.4em.pl/meskie-zwierzenia/

kuzo | 2019-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Wywiady z siedmioma mężczyznami - trudno mi ocenić ich stopień popularności w Polsce, skoro żyję ponad 30 lat poza jej granicami- o ich psach i ich działaniach na rzecz zwierząt. 216 stron w wersji papierowej połknęłam jako ebooka w ciągu jednego popołudnia. Piękne opowiadania o tym, jak psy - często przez nich adoptowane, niepełnosprawne - im towarzyszą w życiu i w pracy. Dowiedziałam się o nowej rasie - pies Stalina czyli czarny terier rosyjski, powstały ze skrzyżowania 17 ras. Do tego zdjęcia z ich pupilami. Mam nadzieję, że swoim zaangażowaniem na rzecz zwierząt, nie tylko psów, zmienią oni na lepsze nastawienie do zwierząt w Polsce i uświadomienie w tym temacie.
Bardzo polecam!

Grazia_czytaninka_ | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Tak to już się ułożyło, że mężczyznom przypina się często łatkę tych nieczułych i pozbawionych emocji. Dlaczego tak się dzieje? Może właśnie dlatego, że w większości wypadków tak się zdarza, ale… są wyjątki, a ta książka to udowadnia.

Sama od urodzenia jestem wielką miłośniczką zwierząt i każda wyrządzana im krzywda sprawia, iż cierpię razem z nimi. Agnieszka Gozdyra przeprowadziła kilka ciekawych rozmów ze znanymi mężczyznami i muszę przyznać, że nigdy bym ich nie podejrzewała o tak wielkie serca. Czytając niejednokrotnie się wzruszyłam, nawet uroniłam łezkę. Kiedy czytam i dowiaduję się, że na świecie są ludzie, którzy posiadają tak wielkie serce w stosunku do zwierząt to moje automatycznie też się raduje.

Nie będę opisywała tutaj każdej z rozmów, bo nie o to chodzi. Każdy z tych mężczyzn ma ten sam cel – nieść pomoc zwierzętom. Sami są szczęśliwymi posiadaczami psów, kotów, kóz, koni, a nawet i świnki. Niezwykłe są historie w jaki sposób ich podopieczni do nich trafili....