Prospero w płomieniach

Cykl: Herezja Horusa (tom 15)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Prospero Burns

IMPERATOR jest wściekły. Prymarcha Magnus Czerwony z Legionu Tysiąca Synów popełnił katastrofalny błąd i naraził Terrę na niebezpieczeństwo. Nie mając innego wyboru, Imperator powierza Kosmicznym Wilkom Lemana Russa zadanie pojmania jego brata z Prospero, rodzinnej planety Tysiąca Synów. Wyprawa na ten pełen czarnoksiężników świat to niebezpieczne zadanie. Jednak Russa i jego Kosmiczne Wilki niełatwo zniechęcić. Z sercem przepełnionym złością, Russ jest zdeterminowany, by postawić Magnusa przed obliczem sprawiedliwości, wprawiając tym samym w ruch ciąg wydarzeń, które przypieczętują los Prospero.

źródło opisu: copcorp.pl

źródło okładki: copcorp.pl

Marcin | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

"Prospero w ogniu" to trochę złudna nazwa, w tym tomie poznamy trochę bliżej VI legion czyli Kosmiczne Wilki. Jednak tym razem przez opowieść poprowadzi nas nie jeden z Astrates lecz człowiek, skryba który przybywa na Fenrisa aby lepiej poznać zwyczaje i tradycje Wilków. Od samego początku jego misja idzie źle, statek zestrzelony, on ranny i słaby skazany na śmierć. W ostatniej chwili uratowany przez jednego z Wilków i zabrany do ich twierdzy, gdy się budzi okazuje się, że mineło 19 lat. Dostajemy tutaj całkiem inny punkt widzenia na postępowanie legionów, patrzymy z perspektywy człowieka który przez całe swoje życie gromadził informacje i nigdy nie brał udziału w walkach. A teraz ma być skaldem jednego z oddziałów Watachy, czy jak to ujął Wilczy Król "katów Imperatora".
Sytuacja się komplikuje kiedy okazuje się, iż nasz bohater jest ..... nie nie powiem.
Dobra książka, z odrobiną akcji i przemyśleniami człowieka który z naukowca zmienia się w wojownika.

tracik | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Kosmiczne Wilki - okrutni, bestialscy i barbarzyńscy Adeptus Astartes dla których najważniejsza jest wojna, ale czy na pewno te wszystkie cechy szerzone w Imperium są prawdziwe?
Książka pana Abnetta obnaża przed nami legion Lemana Russa i pokazuje że w świecie WH40k nic nie jest takie na jakie wygląda.

15 tom serii Herezji Horusa bez przeszkód można podzielić na 2 części:
- pierwsza lekko psychodeliczna i nietypowa w książkach ze świata WH40k
- druga część natomiast to kwintesencja tego co najlepsze w książkach pana Abnetta, monumentalny świat w którym wojna jest wszechobecna a pomiędzy zdradą i lojalnością jest niewielka granica

Pomimo tego iż powiedzmy pierwsza część książki lekko mi się dłużyła to druga połowa tej pozycji zrekompensowała mi to w 200%

Dla każdego fana Herezji Horusa pozycja obowiązkowa - szczególnie dla osób które przeczytały "Tysiąc Synów"

FOR THE EMPEROR!

Ustatkowany_Gracz | 2019-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2019

Gdybym zasiadł do pisania recenzji zaraz po zamknięciu Prospero w płomieniach, najpewniej skrzywdziłbym autora swoją opinią. Wszystko przez… tytuł. Ten ma sugerować, co czytelnik znajdzie w środku, a w przypadku rzeczonej książki jest on nieco mylący. Samej bitwie o Prospero i tragicznemu jej finałowi, który mogłeś poznać w książce Tysiąc synów, Abnett poświęca dosłownie kilkanaście stron. Jeśli uznałeś to za spojler – przepraszam. Wychodzę jednak z założenia, że jako autor recenzji mam obowiązek Cię o tym poinformować. Właśnie dlatego czułem się nieco zawiedziony. Pokonując kolejne rozdziały czekałem, aż Kosmiczne Wilki wreszcie ruszą do ataku na Magnusa i jego synów.

Po pierwszym uczuciu niedosytu, przyszedł czas na obiektywną ocenę. Prospero w płomieniach to absolutnie genialna książka, przybliżająca VI Legion Adeptus Astartes. Głównym bohaterem jest człowiek, Kasper Hawser, który w wyniku serii niefortunnych zdarzeń zostaje skaldem Kosmicznych Wilków i ma za zadanie tworzyć...

Marv6l | 2019-01-10
Przeczytana: 30 grudnia 2018

To już piętnasta pozycja w cyklu Herezja Horusa, a zarazem trzecia pozycja Dana Abnetta (pierwszą był Czas Horusa a następnie Legion), lecz pierwsza, która jest według mnie słaba.
Ale zacznijmy od początku. Sama książka nazywa się Prospero w płomieniach i zakładać możemy, że dotyczyć będzie zagłady Prospero oraz tragedii jaka spotkała XV legion Tysiąca Synów. Lecz dostajemy tak naprawdę tradycję legionu katów nie tylko wcześniej wspomnianych Synów, lecz także historię człowieka, będącego odpowiedzialnym za projekt upamiętniaczy.
Kasper Hawser znany też jako Ahmad Ibn Rustah trafia na planetę Fenris, planetę rodzinną legionu Kosmicznych Wilków. Jest ona jednym wielkim zbiorem małych, niegościnnych wysepek oraz bezkresnego lodowatego oceanu. Staje się on świadkiem najazdu wioski na inną oraz szczęśliwym trafem zostaje ocalony z tego piekła dzięki Astartes, który był za niego odpowiedzialny. To tyle jeśli chodzi o wstęp.

Ktoś teraz może zapytać: ale gdzie to Prospero w płomieniach?...

Maaciej83 | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Książka nie jest idealna. Moim zadaniem jest za długa, a pierwsza jej część średnio ciekawa. Jedynie zakończenie jest na miarę Dana Abnetta, jest bardzo dobre i zaskakujące więc opłaca się doczytać do końca.

Raakiz | 2019-05-23
Przeczytana: 23 maja 2019