Twój Kościół to szczyt wszystkiego! Fakty – argumenty – opinie

Deine Kirche ist ja wohl das Letzte: Fakten, Argumente, Standpunkte
9788372014900
religia
wydsal

Niniejsza pozycja stanowi cenne pismo apologetyczne Kościoła katolickiego i daje odpowiedzi na krytyczne pytania oraz najczęściej wysuwane zarzuty. Procesy czarownic, wyprawy krzyżowe, nieomylność papieża czy też katolicka etyka seksualna – w tej książce autor nie unika stawienia czoła żadnej z trudnych kwestii. Konfrontuje fakty z utartymi stereotypami, obnaża półprawdy i błędy. Argumenty...

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

„Większości z nas nieobca jest mniej więcej taka sytuacja: siedzimy swobodnie w gronie przyjaciół i prowadzimy luźne rozmowy, gdy nagle pada hasło „Kościół” i natychmiast obecni w towarzystwie „dobrzy” katolicy muszą poczuć się współwinni odkrytych w nim domniemanych skandali i wykroczeń. Biada też, jeśli od razu nie wyrażą skruchy i nie złożą samokrytyki! „Ten Kościół to szczyt wszystkiego!”; „A co było w czasie wypraw krzyżowych?”; „Po co papież zagląda do czyjejś sypialni?!”. Kto ma odwagę, by w ferworze dyskusji stanąć w obronie Kościoła i wiary, temu przyda się nieco fachowej wiedzy i przekonujące argumenty. Zebrano je w tej publikacji, która na konkretne pytania udziela rzetelnych odpowiedzi.”

- z "Przedmowy"

„W Kolonii często opowiada się następujący dowcip: Znajomy już od dłuższego czasu nie widuje kolegi w kościele. Wreszcie któregoś dnia, spotykając go na ulicy, pyta:
– Nie wierzysz już w Boga, Matkę Bożą i aniołów?
– Owszem – odpowiada kolega – personel latający jest całkiem w porządku, i w niego wierzę. Mam jednak problem z obsługą naziemną. Problemy z „obsługą naziemną” – również Kościół Boży to ludzie powołani wprawdzie do świętości, lecz czasem dalecy od tego ideału, ku zgorszeniu bliźnich. Być może właśnie w wyniku często gorzkich doświadczeń zrodził się slogan: „Jezus tak – Kościół nie!”. Tylko czy może istnieć chrześcijaństwo bez Kościoła?”

- fragment książki

źródło opisu: https://wydsal.pl/glowna/779-twoj-kosciol-to-szczy...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!