Wyzwanie czytelnicze LC

Niekrólewska wyprawa

Wydawnictwo: Selfpublishing
9788395190209
LubimyCzytać

Opisywana książka jest o tyle niezwykła, że w całości napisana 16-zgłoskowym wierszem. Pozwala to czytelnikom całkowicie zagłębić się przygodę, która przeplatana jest zarówno zabawnymi, jak i pouczającymi momentami. Krzysztof Pławecki bardzo umiejętnie wykreował głównego bohatera książki. Jest nim uwielbiający jedzenie, stary i trochę nieporadny król Jan, który podczas „Niekrólewskiej...

Krzysztof Pławecki bardzo umiejętnie wykreował głównego bohatera książki. Jest nim uwielbiający jedzenie, stary i trochę nieporadny król Jan, który podczas „Niekrólewskiej wyprawy” stara się dotrzeć do tajemniczej księgi.

Książkę zdobią liczne ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler, które dopełniają charakter nadany bajce przez pisarza. W rysunkach kryją się też pewne fabularne smaczki, które na pewno spodobają się bardziej spostrzegawczym czytelnikom.

Książka z pewnością jest warta uwagi.

źródło opisu: www.granice.pl

źródło okładki: niekrolewskawyprawa.pl

Mateusz | 2018-12-02

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jej rymowany charakter wyróżnia ją na tle innych bajek oraz sprawia, że czas z nią spędzony staje się dobrą zabawą zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Wiązanki słów oczarowały brata mojej partnerki, a jego reakcje rozbawiły z kolei nas. Wędrówka głównego bohatera oraz lekcje, które przyjdzie mu przyswoić mogą być mądrymi radami dla najmłodszych. Polecam jako prezent, który wykorzystają przedstawiciele różnych pokoleń.

czytado | 2018-12-31
Przeczytana: 02 grudnia 2018

'(...) Twa trasa, czasem żmudna, w pewnych miejscach bardzo trudna, dała wiedzę najwspanialszą. Z nią wyruszysz w drogę dalszą!'

Od małego jestem wierna jeden książce, i nie jest to Biblia, a "Baśnie" Christiana Andersena. Mocny wstęp jak na recenzję bajki dla dzieci, no nie? Cóż poradzić, kiedy to prawda. Biblię poznałam dużo później, a czytanki są ze mną odkąd sięgam pamięciom. Wychowałam się na różnych książkach, ale to te pierwsze historyjki mają w moim sercu szczególne miejsce. Dlatego, kiedy teraz kupuję bajki dla dzieci koleżanek, czy kuzynki, zwracam uwagę, żeby coś sobą reprezentowały. Podprogowo bowiem, młodziaki zapamiętują więcej niż się dorosłym wydaje.

Pewien król żyje sobie wygodnie na zamku, śpiąc w wielkim, wygodnym łóżku, dostając pod nos ulubione przysmaki, wydając rozkazy i nieinteresując się losem swoich poddanych. Nie jest okrutny, tylko wygodny. Pewnego dnia, w jego progach pojawia się mędrzec, zapewniający króla, iż wie o istnieniu księgi, tak...

Kris02000 | 2018-11-07