Książka Roku 2018

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
8 (7 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Marta

Basia z całą rodziną wyjeżdża nad morze, pod namiot. Jej bracia, Franek i Janek, bardzo się cieszą na te przygodę. Jednak Basię interesuje tylko jedno: czy będą tam psy. Dziewczynka marzy o tym, by mieć psa i nic innego jej nie obchodzi. Czy psim swędem uda jej się spełnić to marzenie? I co z wakacjami – czy okażą się najlepsze na świecie? Przeczytajcie „Basię i lato pod psem”.

źródło opisu: https://egmont.pl

źródło okładki: https://egmont.pl

książek: 1991
AnnaSikorska | 2018-11-16

Przygody Basi po raz pierwszy trafiły w nasze ręce jakieś pięć lat temu. Od tamtej pory regularnie pojawiają się w naszym domu. Można nawet stwierdzić, że ich wyczekujemy. Tak było właśnie tym razem. Od czerwca z niecierpliwością zerkałyśmy, kiedy w końcu pojawi się nowy tom opowieści o naszej ulubionej bohaterce. I w końcu się doczekałyśmy. Jesienią, bo jesienią, ale czekać było warto. Mały minus taki, że książka dotarła do nas, kiedy mnie dopadł przyniesiony przez córkę z przedszkola wirus. Plus taki, że leżałyśmy i słuchałyśmy, bo tym razem czytał mąż. Czytał i po każdym rozdziale stwierdzał „To jest świetne”. Mamy podobne zdanie, dlatego z tak wielką niecierpliwością czekałyśmy. Ku naszej radości pojawiły się dwa tomy. Pierwszy to „Basia i pogoda pod psem”, a drugi „Basia. Bajki na dobranoc”. Dziś opowiem Wam o pierwszym, a w najbliższym tygodniu o drugim.
Tym razem w przygodach dziewczynki pojawia się coś, co jest nam bardzo bliskie: zwierzęta. Oczywiście z naciskiem na psa. A...

Northman | 2018-12-08
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Basia na wakacjach :)

Kolejna książeczka z serii zabawnych przygód małej wielbicielki żelków ;) Tym razem jednak pisana prozą, co jest o tyle ciekawe, że do tej pory książki z serii "Basia" to były raczej krótsze lub dłuższe opowiadania. Jak wyszło? :)

Wyszło naprawdę fajnie :) W trakcie czytania może w teorii rozczarować to, że brak tutaj kolorowych ilustracji, uświadczymy tylko czarno-białe, no ale... to w końcu książka już dla nieco starszych dzieci. A bohaterka wciąż przecież ta sama, prawda? :)

Wakacyjną fiksacją Basi, o czym możemy się bardzo szybko przekonać czytając, jest posiadanie psa. Wielkie rozczarowanie budzi więc u niej stanowcze "nie" ze strony rodziców... Przed Basią jednak wakacje, a jeśli wakacje - to także przygody! Trochę ich będzie :) ... Ze złapaniem gumy, ewakuacją i perypetiami na polu namiotowym oraz na plaży włącznie :) Nawet pogoda pod psem się trafi ;) A na końcu... Stanowcze "nie" rodziców zastąpi "zobaczymy', a to już dla Basi brzmi dużo dużo...

kowalmj | 2019-01-09
Na półkach: Dla Dorotki, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2019

I mnie i córce bardzo przypadła ta pozycja do gusty.

kultur-alnie | 2019-01-10
Przeczytana: 08 stycznia 2019