Mitek

bajki
Psychoskok
2017-01-01
2017-01-01
bajka dla dzieci bajka z morałem bajki przygodowe o przyjaźni książęczka dla dzieci Mitek Jolanta Barthel

Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciakom rozwija i potrafi zaowocować miłością do książek. Ja chyba nigdy nie wyrosłam z opowieści o magii, czarach, zwierzątkach i wielu innych fikcji literackich dla dzieciaków… I chwała za to Panu! Kocham, kocham i jeszcze raz kocham literaturę dla najmłodszych, bo mimo prostego, łatwego języka takie książeczki pozwalają ponownie zapaść się w historiach, które zabiorą nas daleko od teraźniejszości.

Poznajemy Kacperka, którego nowym przyjacielem zostaje Ślimaczek Mitek. Przygody jakie mają to świetna okazja na poznanie świata zwierząt 🙂 Bal, odwiedziny nad jeziorem i zabawa w deszczu nabiera innego brzmienia niżeli tylko smutku, bo kałuże czy też błoto 🙂 Całej opowieści o naszych bohaterach goszczą grafiki, które idealnie oddają sytuację, w której się znajdują przyjaciele 🙂

Zdecydowanie polecam młodszym jak i starszym czytelnikom 🙂 Mamom i dzieciakom 🙂 Każdemu – szczególnie, że wiosna za pasem i sami możemy spotkać takiego Mitka i jego rodzinę wraz z otoczeniem:)

Przyjaźń niejedno ma imię. Ale czy możliwa jest przyjaźń między dzieckiem a ślimakiem? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w książce Jolanty Barthel „Mitek”. Tytułowy Mitek, to ślimak, którego pewnego deszczowego dnia na działce u swojej cioci spotyka Kacperek. Dzięki ślimakowi w ciągu kilku dni poznaje tajemnice ogrodu, poznaje zwierzęta go zamieszkujące. Wszystko dzięki Mitkowi, który opowiada Kacperkowi o balu, na który schodzą się wszystkie zwierzątka zamieszkujące w okolicy.
Książeczka wydana jest w małym formacie, z miękką okładką, a sama historia nie jest długa. Całości dopełniają cudne rysunki, które wykonane zostały przez sama autorkę, a które bardzo cieszą oko. Dzięki temu, świetnie sprawdzi się dla dzieci, które lubią poszerzać swoje horyzonty, oraz które fascynują się roślinami i zwierzątkami.
Ujmujące ilustracje, bardzo dobrze skomponowana całość powodują, że książeczka mnie i moja starsza córkę urzekła.

Świetna bajeczka dla młodszych czytelników, uczy bawi.
Wspaniała bajka o przyjaźni, która potrafi przetrwać wszystko.
Pięknie ilustrowana, polecam dla dzieci.

Świetna bajeczka dla młodszych czytelników, uczy bawi.
Wspaniała bajka o przyjaźni, która potrafi przetrwać wszystko.
Pięknie ilustrowana, polecam dla dzieci.

• Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Mitek