Alicja w krainie czarów

Alice's Adventures in Wonderland
literatura dziecięca, bajka
klasyka
Marcelina

"Czytamy w oryginale" to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Lewisa Carrolla "Alice's Adventures in Wonderland". "Alicja w krainie czarów" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej...

Adaptacja powieści Lewisa Carrolla "Alice's Adventures in Wonderland". "Alicja w krainie czarów" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: https://44.pl/

Kawazliterami | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

Nie ma chyba nikogo, kto nie zna (choć w zarysie) historii Alicji. To jest klasyka, zakorzeniona w popkulturze perełka, którą można czytać do woli i przedstawiać na wiele sposobów. Wiele ludzi ma na jej punkcie lekkiego fioła:

"– Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami – rzekła Alicja.
– O, na to nie ma już rady – odparł Kot. – Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
– Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? – zapytała Alicja.
– Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."

Uwielbiam wszystko, co jest związane z tą książką. Uważam, że ma niesamowity urok, zwariowany klimat i uniwersalne prawdy. Ale najbardziej cenię ją za absurdy i szaleństwa.

Za podobne przymioty cenię Muminki Tove Jansson. A opisywane przeze mnie wydanie „Alicjii…” ma właśnie ilustracje mamy Muminków! To jest niesamowita gratka dla fanów, czy kolekcjonerów. Gdzie indziej możecie zobaczyć Kapelusznika, który wygląda jak Włóczykij, czy paszczakowych karcianych żołnierzy? (i tak, wiem...

Chris3z8 | 2019-07-02
Na półkach: Książka, Przeczytane, Ulubione

Osobiście uważam, że dorośli wyczytają więcej z tej drobnej lektury niż malutkie, nieukształtowane umysły. Podróż do króliczej nory jako wyjście z jaskini niewinności, metafora przebudzenia seksualnego? Carroll niuansuje dziecięcą wyobraźnię z nieokrzesanym pociągiem do przyspieszonego dojrzewania, gdzie substancje przypominające opium prowadzą do szalonych tripów, a wypijane buteleczki powodują zmienność wizji. Kiedy przekroczysz króliczą norę - nie ma szansy odwrotu - być może dlatego pigułki z ,,Matrixa'' działały na podobnej zasadzie (podjętej decyzji nie wymażesz). Po ,,ucieczce'' z nieświadomości zdajemy sobie sprawę z okrucieństw (wymowna scena z królową kier). Dużo dobroci dla czytelników znikających za kurtyną codzienności.

Zuzanna | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

"Alicję w krainie czarów" jeszcze do niedawna znałam jedynie z filmowej adaptacji Tima Burtona, którą wprost uwielbiam. Ostatnio wreszcie wzięłam się za literacki pierwowzór i jestem zaskoczona tym, jak bardzo różni się on od wersji filmowej. Coś, co niesamowicie mi się w tej książce podoba, to fenomenalne wręcz zabawy językiem, bardzo specyficzny, oniryczny klimat, absurdalne poczucie humoru i ogrom groteski. Najbardziej jednak przypadło mi do gustu przesłanie, jakie można z tej niezwykłej historii wyciągnąć - ludzka wyobraźnia jest niezmierzona i trzeba ją w sobie pielęgnować, bez względu na wiek. Żałuję, że nie miałam okazji przeczytać tej książki dziesięć lat temu.

πPi | 2019-05-10

"Alicja w Krainie Czarów" - cóż można więcej napisać, skoro chyba już wszystko w tej kwestii zostało napisane? Choć może właśnie nie? Może to tylko zaproszenie do Krainy Czarów, która dla każdego jest czymś innym?

Jedna z mich ukochanych wizji świata, wyobraźni, marzeń sennych, podróży niebanalnych.

10/10

Ach i ten KOT!!!

ps Plus wspaniałe, trochę straszne, nieoczywiste z ostrą i niecukierkową wizją Alicji ilustracje autorstwa Julii Sardy. REWELACJA.

Logan | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Choć przeczytałem to wyłącznie by podszkolić angielski, to nie wypadałoby nie ocenić treści. Być może nie jestem dobrym odbiorcą, zapewne nie rozumiałem jakiś gier słownych itd. Ale każdy ocenia po prostu własne wrażenia ;) No jest to jedno z tych opowiadań, którego nie mogę zrozumieć dlaczego jest tak popularne... Być w może w tamtych czasach było to po prostu coś oryginalnego. Nie spodobało mi się, tak jak nie podobała mi się Disneyowska animacja. Choć ta animacja była chyba jeszcze sporo gorsza... Miało to swoje ciekawe aspekty, aczkolwiek po prostu całość nie w moim typie ;) Dla każdego coś innego.

EddieGrey | 2019-03-28
Przeczytana: 27 marca 2019

Zakręcona książka, zdecydowanie nie dla dzieci. "Dajcie mu wódki" Gąsienica, która coś tam pali podejrzanego i Alicja, która to je to pije, coś po czym robi się większa lub mniejsza. Rewelacja, że zjada "grzybka" na którym gąsienica paliła "coś podejrzanego". Jestem ciekaw jakie jeszcze będzie miała jazdy. :D

Kto nie słyszał o Alicji i jej niecodziennej przygodzie. Jest wiele filmów. Warto jednak poznać książkę.

Kami | 2019-02-28

Mam wrażenie, że czytelnicy "Alicji w krainie czarów" dzielą się na tych, którzy ją uwielbiają i na tych, którzy jej nie trawią. Nic po środku. Ja należę do tej drugiej grupy. Po pierwsze: uważam, że zdecydowanie nie jest to książka dla dzieci. Po drugie: o ile doceniam meandry ludzkiej wyobraźni, to w tym przypadku odniosłam wrażenie, że autor po prostu pisał Alicję na haju. Czytając tę książkę co chwilę cisnęło mi się na usta 'what the f**k?' Jak to mówią: zupełnie nie moja bajka.

Ania | 2019-02-18

prześmieszne gry słowne, atmosfera żartu i absurdu
awangarda totalna

ontheisland | 2019-02-17
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2019

W krainie snu wszystko zdarzyć się może. I tak jest w książce „Alicja w Krainie Czarów". Sny potrafią być kompletnie oderwane od rzeczywistości, dlatego nie powinno dziwić nas to, co wydarza się podczas snu. Alicja jest sprytną dziewczynką, która w swym marzeniu sennym czuje się troszkę samotna, brak jej bliskich i kotki, którą dziewczynka nadzwyczaj kocha. I choć cała książka jest niezwykłą podróżą, to zachwyciły mnie końcowe słowa autora o tym, jak Alicja wkroczy w dorosłość. Urocza książka dla małych i dużych. :)