W głębi lasu

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Seria: W labiryncie kłamstw
Wydawnictwo: Albatros
1 332
2 617
2 762
The Woods
Anna

Jaka tajemnice skrywa milczący las? „Pewnej nocy poszliśmy sami do lasu. Nie powinniśmy.” Myśleli, że znaleźli najbardziej odosobnione miejsce w okolicach młodzieżowego obozu PLUS. Nie mogli się bardziej pomylić. Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków. Właśnie, czworgu…? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała. Co stało...

Jaka tajemnice skrywa milczący las?

Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić. Zwłaszcza że to on, wtedy w lesie, był jednym z nastolatków, którzy słyszeli przerażone krzyki dobiegające zza drzew. I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ervisha | 2019-10-21
Przeczytana: 21 października 2019

I poraz kolejny przekonałam się, że nie polubię się z panem Cobenem. Ksiązka, która w założeniu miała być wciągająca, tajemnicza, pełne niedopowiedzień, sekretów, napięcia i dreszczyku emocji, okazała się dla mnie nudną i niczym nie zaskakującą lekturą. Styl autora również nie przypadł mi do gustu. Nie czerpałam przyjemności z lektury, nie bawiłam się dobrze.
Nie polubiłam się z bohaterami, którzy według mnie są płytcy i bez wyrazu.
Nie spodobała mi się fabuła - w mojej opinii drętwa, bez większych emocji, słabo rozwinięta i potraktowana po omacku - tak samo płytko jak bohaterowie.
Język a dokładnie dialogi jakie pojawiają się w powieści beznadziejne i sporo niejasności w treści - zaprzeczenia samemu sobie, paradoksy i dziwne sytuacje niemniej nie związane z intrygą. A intryga? Lezy i kwiczy

Agnieszka | 2019-10-20
Przeczytana: 20 października 2019

Książka,która trzyma w napięciu od początku do końca... Na obozie młodzieżowym ginie czwórka nastolatków,ale czy na pewno wszyscy zginęli? Podczas tych zabójstw, w lesie była także para zakochanych z tego samego obozu,którzy uprawiali sex. Co widzieli lub słyszeli? Odnaleziono tylko dwa ciała.A co stało się z pozostałą dwójką? Jedną z nieodnalezionych była siostra chłopaka,który kochał się w lesie ze swoją dziewczyną,podczas gdy ktoś mordował tych nastolatków. Po latach ten chłopak próbuje rozwiązać zagadkę tego,co wydarzyło się wówczas w lesie oraz dowiedzieć czy jego siostra oraz jeden z obozowiczów może jednak przeżyli? Zarówno cała akcja książki jak i jej zakończenie bardzo mi się podobały i całość na prawdę na bardzo dobrym poziomie.

MadziaLena | 2019-10-02
Przeczytana: sierpień 2018

Bardzo lubię Cobena, i tym razem również mnie nie zawiódł. Wciąga, zakończenie zaskakuje...jak zawsze ;)

Agnieszka | 2019-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2019

Czyta się bardzo dobrze. Jest w niej wiele zagadek i zwrotow akcji. Zakończenia bardzo trudno byłoby się domyśleć.

motheroftworeads | 2019-08-26

„Linia między życiem a śmiercią, między nadzwyczajną urodą a odpychającą brzydotą, między niewinną rozmową a rozlewem krwi, jest bardzo cienka. Wystarczy moment, żeby ją przekroczyć.”

Paul Copeland jest prokuratorem okręgowym. Przed dwudziestoma laty podczas obozu zaginęła siostra Paula wraz z trójką znajomych. Niestety, odnaleziono tylko dwa ciała, lecz pozostałych także uznano za zamordowanych, a skazanym za zabójstwo został jeden z opiekunów na obozie. Kiedy po 20 latach od tej makabrycznej zbrodni, Paul musi zając się sprawą morderstwa, w której ofiarą jest jedna z osób, która zaginęła wraz z jego siostrą, Paul zastanawia się co podziało się z Camille. Czy uda mu się poznać prawdę?

Już nie raz miałam okazję przeczytać książki Harlana Cobena i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. W tym przypadku nie było inaczej, i chociaż dla mnie nie była to jego najlepsza książka, to i tak bardzo mi się podobała. Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że autor ma naprawdę niezwykły...

Karczi | 2019-08-18

Świetna książka. To moja trzecia pozycja Harlana Cobena, zaraz po "Nie mów nikomu" i "Zachowaj spokój". Z tych trzech zdecydowanie najlepsza, bardzo ciekawa historia głównego, tytułowego wątku, jak i poboczna sprawa gwałtu. Pełna zwrotów akcji, oraz rozdziałów zakończonych w charakterystyczny dla Cobena sposób - pragniesz dojść do tego, co się wydarzy dalej, więc pochłaniasz następne rozdziały w mgnieniu oka. Przeczytałem w trzy wolne wieczory, gorąco polecam.

izapast | 2019-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

Moim zdaniem to nie jest najlepszy thriller Cibena, ale mimo wszystko dobrze się czyta ta książkę. Nie poczułam się tak całkowicie wciągnięta jak przy innych książkach autora. Jednek polecam serdecznie dla miłośników tego gatunków jak i osoba które chcą spróbować z tym gatunkiem.

bookrightupp | 2019-08-10

U mnie przyszedł czas na długo wyczekiwany thriller "w głębi lasu" który pochłonął nie tylko mój czas, ale też emocje, i uczucia.

Właśnie, czworgu…? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała. Co stało się z pozostałymi? Czy jest szansa, że ofiary jakimś cudem przeżyły? Jedną z osób znalazł prawnik, Paul Copeland. Czy siostra głównego bohatera też przeżyła spotkanie z seryjnym mordercą?

Jest to jedna z książek, która czekała na mnie na półce od 2015 roku. I żałuję, że dopiero teraz dałem jej szansę. Książka posiada to czego oczekuje od thrillera i kryminału. Autor bardzo sprawnie przeplata wątki tak żeby napięcie cały czas rosło i udało mu się to doskonale.
Ogromnie mnie wciągneło, przeczytałem błyskawicznie, ignorując część moich obowiązków, nie byłem zmęczony, ani nie czułem obojętności co do książki. Czytając - zżyłem się z bohaterami, świetnie wykreowane postacie, są...

VenusInFurs | 2019-08-06
Przeczytana: 28 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Odpowiedni klimat do czytania na teraz. Zawsze lepiej o wakacyjnej zbrodni czyta się w wakacje.

kesik_ | 2019-07-25
Przeczytana: 03 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Każda książka Harlana Cobena to istny majstersztyk. Nikt inny nie potrafi poczynić tak zaskakujących zmian akcji - jak w kalejdoskopie.

Nikt nie jest wstanie przewidzieć zakończenia Jego książek, to jest coś niepowtarzalnego