Białe na białym i inne opowiadania o przygodach geofizyków z Polskiej Akademii Nauk

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Tethis

Wszyscy zastanawiamy się nad pochodzeniem Wszechświata, Ziemi i własnego życia. Geofizyka wspólnie z innymi dyscyplinami nauk o Ziemi jest kluczem do odkrywania naszego pochodzenia. Każdy z nas chce bezpiecznie i wygodnie żyć. Te dyscypliny naukowe pomagają nam w osiągnięciu tych celów, ostrzegając przed skutkami nieuniknionych katastrof naturalnych. Dzięki geofizyce poszukujemy i odpowiedzialnie wykorzystujemy zasoby naturalne naszej planety.

Kula ziemska oraz jej historia inspirują i intrygują ludzi. Pomyślcie zatem o tej dziedzinie wiedzy…

Tym razem przedstawiamy Wam ją w trochę innym świetle – poprzez niezwykłe przygody niezwykłych geofizyków. Bo każdy z nich to postać nieprzeciętna.

źródło opisu: Wydawnictwo Rozpisani.pl

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl