Wilczki

Tłumaczenie: Anna Urban
Wydawnictwo: Media Rodzina

Cztery wilcze szczenięta skuszone nęcącymi zapachami wyruszają na podbój lasu. Pełna tajemnic ciemność, zagadkowa toń jeziora, tęsknota za matką i doskwierający głód – czy wilczki poradzą sobie podczas pełnej niespodzianek wyprawy? Prawdziwa gratka dla najmłodszych: niepowtarzalne sceny autorstwa mistrza ilustracji i rzeźby Józefa Wilkonia i plastyczny tekst Svenji Herrmann to uczta dla...

Prawdziwa gratka dla najmłodszych: niepowtarzalne sceny autorstwa mistrza ilustracji i rzeźby Józefa Wilkonia i plastyczny tekst Svenji Herrmann to uczta dla miłośników natury. Charakterystyczne dla artysty obrazy są prawdziwe – nie upiększają i nie idealizują. Poczuj wilczy zew i ruszaj z watahą po przygodę!

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1651/Wilczki

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1651/Wilczki

ksiazkawprezencie | 2018-12-19

Wspólne dziełko niemieckiej poetki, autorki książek dla dzieci i młodzieży oraz redaktorki i polskiego mistrza ilustracji to prosta i piękna zarazem opowieść o pierwszej przygodzie czterech wilczków, które, prowadzone przez najodważniejszą siostrę, wyruszają na wyprawę do lasu, gdzie przeżywają serię inicjacyjnych przygód

Czytaj dalej:

Ervisha | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Cudownie ilustrowana opowieść o ciekawości świata, dorastaniu, dojrzewaniu i wszystkim co jest z nim związane.
O próbie usamodzielnienia się, zrobienia tego pierwszego kroku do przodu aby wyjść spod parasola rodziców, ku temu aby odkrywać świat.
Opowieść o życiu bez zbędnych słów i ozdobników.

Netula_CK | 2019-05-27

Książki, w których występują wilczy bohaterzy, od dawna zajmują szczególne miejsce w moim sercu. W naszej domowej biblioteczce mamy już kilka takich publikacji, w niektórych przypadkach wręcz całe serie. Ta konkretna książka, poza sugestywnym tytułem odnośnie do tego, kto będzie bohaterem tej opowieści, skusiła mnie okładką - bardzo stonowaną, ale przy tym tajemniczą, może nawet nieco mroczną. A że to publikacja skierowana do dzieci, zastanawiałam się, jaki sekret skrywają karty "Wilczków", więc gdy tylko do nas dotarły, zabrałyśmy się z córą za lekturę.
Jest to historia i przygodach kilku wilczków, które - wiedzione instynktem i naturalną potrzebą odkrywania świata - pod nieobecność mamy, będącej na polowaniu, opuszczają swoją bezpieczną jamę i wyruszają na wycieczkę. Zupełnie nienawykłe do zdobywania pożywienia i do obrony przed zagrożeniami, jakie mogą je spotkać w ciemnym lesie. To trochę takie odczarowanie postaci wielkiego, złego wilka, który występuje w wielu historiach dla...

MoWi | 2019-01-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Piękna opowieść niemieckiej autorki to historia o odwadze i ciekawości świata. Jej bohaterami są małe wilczki. Dopełniają ją ilustracje Józefa Wilkonia, jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Dla miłośników jego oryginalnego malarskiego stylu, to pozycja obowiązkowa!

Katarzyna | 2019-05-08
Przeczytana: 05 maja 2019

W “Wilczkach” nie ma przygód jak z kreskówki. Ta książka – tak jak jej ilustracje, trochę dzikie i tajemnicze – jest bliżej natury. Sam las, gęsty i ciemny, oraz mieszkające w nim zwierzęta wystarczą, by pojawiły się emocje: niepokój, ciekawość. I odrobina adrenaliny.

charlie | 2019-04-29
Przeczytana: 24 kwietnia 2019