Beautiful Evidence

Reminiscencja

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Reminiscencja | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

Ogólnie - ładny album do przeglądania. Tzn. byłby, ale wydrukowano go w taki sposób, że śmierdzi. Nie wiem czy to papier, czy tusz, czy cokolwiek innego, ale nie da się książki czytać dłużej niż kilkanaście minut, bo chemiczny zapach zaczyna dusić. Roznosi się też jeśli zostawić książkę otwartą. To pierwszy zarzut.

Drugi zarzut, to fakt, że książka w części składa się z tych samych przykładów co poprzednie książki Tuftego, więc jeśli miało się w ręku The Visual Display of Quantitative Information, Envisioning Information czy Visual Explanations, to część z Beautiful Evidence już się zna. Z tych wszystkich książek BE jest chyba najlżejsza - najmniej w niej statystyki, a obrazków jest dużo i są ładne ;)

Książka jest też trochę przeterminowana - to mój trzeci z nią problem. Od początku nie byłam jej fanką (może przez ten zapach), ale oceniałam ogólnie dobrze - do momentu rozdziału o Power Poincie. Po pierwsze - najwyraźniej widać tu rozdźwięk między tym co w prezentacjach wyrabiało...