Pewnego razu w Londynie

2018-11-07
2018-11-07
40 min.
dla młodzieży dla dzieci

Mam i jestem nią zachwycona. takiej formy opowieści jeszcze nie widziałam. Można do niej wraca i wracać i ciągle jakiś smaczek się wychwytuje.. I do tego tak pięknie wymalowana akwarelami.. Cudo dla kochającego ilustracje.

Książka laureat wielu nagród. Książka nominowana do wielu prestiżowych odznaczeń. Bogato ilustrowana. Opowieść. Hmm… Taka bez słów zupełnie. I co ciekawe, sześciolatek nie zrozumie wszystkich aluzji autora. Trzeba go wspomóc. A czy historia warta czytania? I tych nagród, oczywiście? Nie wiem. Moim zdaniem zupełnie przeciętna. Żadnych niespodzianek. Żadnej głębi. Chyba ciężko to osiągnąć bez użycia słowa. Pooglądać można, zachłystywać się z zachwytu raczej nie będziecie.

Kochani więcej takich książek na naszym rynku.
Uważam że książki dla dzieci, to wbrew pozorom bardzo trudne przedsięwzięcie.
Trzeba zachęcić małe dziecko, a to nie jest proste czasami.
A jak opowiedzieć dziecku o czasach Tudorów ?
Mały chłopiec wbiega do opuszczonego teatru i przenosi się w czasie.
Jak poradzi sobie sam w Londynie sprzed wieków ?
Całe szczęście spotka "przyjaciela" który pomoże mu wyjść cało z opałów.
Piękne ilustracje, twarda oprawa i świetny papier.
Książka jak najbardziej warta swojej ceny.
Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl sklep dla mola książkowego.

Kochani więcej takich książek na naszym rynku.
Uważam że książki dla dzieci, to wbrew pozorom bardzo trudne przedsięwzięcie.
Trzeba zachęcić małe dziecko, a to nie jest proste czasami.
A jak opowiedzieć dziecku o czasach Tudorów ?
Jak przekazać wiedzę co się wtedy jadło, jak wyglądała moda, jaka muzyka królowała... Wystarczy kupić książkę "Pewnego razu w Londynie" :)...

Sądziłam, że książka, która nie ma tekstu, składa się z samych ilustracji to łatwizna i bez sensu. Jak ja się myliłam! Tam się tyle dzieje, jest tyle szczegółów, aluzji, fajnych symboli i jest to tak rozrysowane, że naprawdę trzeba poświęcić sporo uwagi i czasu aby móc tę przygodę wchłonąć kompletnie. Dla mnie super!

Opowieść graficzna dla dzieci, ale ucieszy również dorosłych. Uwielbiam takie książki. Oglądacie i przeżywacie losy bohaterów. Pięknie pokazana przyjaźń. Zdobyła dużo nagród. Polecam każdemu !!!

• Dla dzieci
  • Dla Kajtka