Pewnego razu w Londynie

Wydawnictwo: Literówka
dla młodzieży, dla dzieci
Incognityzm

Pewnego razu w Londynie - opis produktu: Co się stanie, kiedy chłopiec szperając w kulisach opuszczonego teatru, wbiegnie z impetem, przez zawieszoną kurtynę, wprost na scenę? Kto mógłby przypuszczać, że tego popołudnia cofnie się w czasie o kilkaset lat do czasów królowej Elżbiety, wprost przed szekspirowską publiczność? Od tego popołudnia nic już nie będzie takie samo, a przyjaźń, którą...

Pewnego razu w Londynie - opis produktu:

Od tego popołudnia nic już nie będzie takie samo, a przyjaźń, którą nawiąże, na zawsze pozostanie w jego sercu. To historia w obrazkach o ciekawskim chłopcu, magicznej pelerynie, gderliwym bardzie, uwięzionym niedźwiedziu i pewnym baronie, który był o krok od stracenia głowy - i to dosłownie.

Jeden z najlepszych picturebooków, w którym sztuka - ilustracje akwarelowe - miesza się z przygodą.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

ilo99 | 2019-06-10
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Książka laureat wielu nagród. Książka nominowana do wielu prestiżowych odznaczeń. Bogato ilustrowana. Opowieść. Hmm… Taka bez słów zupełnie. I co ciekawe, sześciolatek nie zrozumie wszystkich aluzji autora. Trzeba go wspomóc. A czy historia warta czytania? I tych nagród, oczywiście? Nie wiem. Moim zdaniem zupełnie przeciętna. Żadnych niespodzianek. Żadnej głębi. Chyba ciężko to osiągnąć bez użycia słowa. Pooglądać można, zachłystywać się z zachwytu raczej nie będziecie.

zaczytanasowka | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Kochani więcej takich książek na naszym rynku.
Uważam że książki dla dzieci, to wbrew pozorom bardzo trudne przedsięwzięcie.
Trzeba zachęcić małe dziecko, a to nie jest proste czasami.
A jak opowiedzieć dziecku o czasach Tudorów ?
Jak przekazać wiedzę co się wtedy jadło, jak wyglądała moda, jaka muzyka królowała... Wystarczy kupić książkę "Pewnego razu w Londynie" :)
Mały chłopiec wbiega do opuszczonego teatru i przenosi się w czasie.
Jak poradzi sobie sam w Londynie sprzed wieków ?
Całe szczęście spotka "przyjaciela" który pomoże mu wyjść cało z opałów.
Piękne ilustracje, twarda oprawa i świetny papier.
Książka jak najbardziej warta swojej ceny.
Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl sklep dla mola książkowego.

Iwona | 2018-11-20
Przeczytana: 16 listopada 2018

Sądziłam, że książka, która nie ma tekstu, składa się z samych ilustracji to łatwizna i bez sensu. Jak ja się myliłam! Tam się tyle dzieje, jest tyle szczegółów, aluzji, fajnych symboli i jest to tak rozrysowane, że naprawdę trzeba poświęcić sporo uwagi i czasu aby móc tę przygodę wchłonąć kompletnie. Dla mnie super!