O logice transcendentalnej u Wittgensteina

filozofia, etyka
Diego Lopez

Diego Lopez | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Jedna z lepszych książek, które przeczytałem w 2018 roku, a z pewnością najlepsza ze wszystkich wydanych w 2018 roku.
Książka ta jest obowiązkową pozycją dla każdego zainteresowanego "heterodoksyjnymi" interpretacjami Wittgensteina. Autor rzuca zupełnie nowe światło na kwestie logiki i języka. Uwypukla często pomijane koneksje Wittgensteina z niemieckim klimatem intelektualnym przełomu XIX i XX wieku. Jest to z pewnością jedna z najbardziej wartościowych pozycji w literaturze przedmiotu dotyczącej Wittgensteina.
Od strony technicznej książka jest doskonała. Nie znalazłem żadnego błędu redakcyjnego. Problematyczna kwestią jest jednak klejenie stron, które powoduje, że książkę czyta się niewygodnie.