Nielegalni część 3

Cykl: Nielegalni Seria szpiegowsko - kryminalna (tom 3)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Esmezja

Do IPN dociera sensacyjna informacja o zakopanej przed laty przez radziecki wywiad skrzyni z przedwojennymi archiwami NKWD dotyczącymi spraw polskich. Rządzący krajem politycy rozumieją, że te dokumenty mogą okazać się kluczowym atutem w zbliżających się wyborach prezydenckich. Niestety skrzynię zakopano na terenie obecnej Białorusi, co może znacznie utrudnić poszukiwania. Do akcji wezwany zostaje więc Wydział Specjalny Q Agencji Wywiadu, na czele którego stoi doświadczony oficer Konrad Wolski. W tym samym czasie w Moskwie odbywa się tajne zebranie z udziałem szefa Wydziału Polskiego Wywiadu Rosji, w Mińsku ginie pułkownik KGB, a Hans Jorgensen, „nielegał” ze Szwecji, otrzymuje zaszyfrowane polecenie natychmiastowego przyjazdu do Polski. Czy te sprawy mogą się ze sobą wiązać?

źródło opisu: https://literia.pl/nielegalni-cz-3

źródło okładki: https://literia.pl/nielegalni-cz-3

dreamer1897 | 2018-12-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2016

Jak dla mnie idealne wprowadzenie czytelnika do świata agentów i tajnych szpiegów. Śmiało mogę stwierdzić, że to cykl porównywalny do Millennium tyle, że w polskim wydaniu. Wspaniale prowadzona akcja, nietuzinkowe postacie i robota dla wydziału Q.
Nie zawiodłem się gdy zobaczyłem ją na półce bo ta część sprowokowała mnie do przeczytania kolejnych tomów.
Polecam serdecznie.

Agnieszka | 2019-02-06
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Konrad zostaje napadnięty pod wejściem do swojego bloku mieszkalnego. Przy drzwiach odnajduje kopertę. Nadawcą jest Misza. Wolskiego ogarnia strach, ale zarazem czuje satysfakcję, ponieważ Misza dopuścił się czynu zakazanego na swojej pozycji. Następnie okazuje się iż w jego prywatnym mieszkaniu została nielegalnie zainstalowana pluskwa. Konrad postanawia grać w ich grę i zdobyć skrzynię, wysyłając im sprzeczne z prawdą sygnały. Kiedy dochodzi do operacji wszystko idzie zgodnie z planem, natomiast w skrzyni dokumenty są przemoknięte. Co to oznacza? Z jakimi konsekwencjami musi liczyć się Konrad?
Kiedy wrogowie dokonują się do miejsca po skrzynie złota, zostają nakryci. Przez kogo? Jakie grozi im niebezpieczeństwo? Dochodzą po chwili do porozumienia, że obie strony zostały oszukane przez mężczyznę. Misza dostaje odpowiedź zwrotną od Konrada.
W Mińsku zostaje postrzelony pułkownik KGB, drugi zostaje ranny. Kto jest oprawcą? Czy śledczy odnajdą ich?
Dlaczego Hans jest tak pilnie...

Emma | 2019-05-28
Przeczytana: 27 maja 2019

Do akcji wkraczają nie tylko Polacy, którzy układają i przeprowadzają plan kradzieży akt NKWD z Twierdzy Brzeskiej, ale również służby rosyjskie i szwedzkie. Czytelnik ma problem z typowaniem kto jest kretem, a kto nie, czy ten "zły" jest tylko podwójnym agentem, czy nie.
Akcja jest zawrotna: jest strzelanina, pożar, karkołomne ucieczki i zabójcy ze Specnazu.
Jeśli macie ochotę na świetną szpiegowska lekturę od której nie można się oderwać, to sięgnijcie po "Nielegalnych" Vincenta V. Severskiego, a nie pożałujecie.

Tomek Więcławski | 2018-11-04

Po co dodawać książki, które już są w katalogu? Wyścig kto doda więcej?

Krystyna | 2019-06-05
wig | 2019-05-12