Kawaii 2/2018 (47)

Wydawnictwo: Bauer
kawaii nr 2
czasopisma
AndrewBlage

Wydanie 2/2018 "Kawaii", wypełnione jest po brzegi niezwykłymi tekstami, które zainteresują zarówno nowych, jak i doświadczonych miłośników japońskiej popkultury. Oto czeka na was wielka porcja recenzji mang i anime budzących najwięcej emocji, m.in.: Twoje imię, Tokyo Ghoul, FLCL Progressive, Aggretsuko, Godzilla, Puella Magi Madoka Magica, Shiki, Saga Winlandzka, Akademia bohaterów i wiele innych. Sięgniemy również do złotej klasyki anime w fascynujących felietonach: Kimagure Orange Road oraz Gunbaster. W dziale gier przygotowaliśmy również same gorące tematy, m.in.: drugi odcinek poradnika Pokemon Go, kolejną porcję gier powstałych na podstawie anime oraz wstęp do przeglądu gier z gatunku yaoi. A wszystko to doprawiliśmy wielką porcją fantastycznej publicystyki, w której m.in.: przyjrzymy się twórczości Inio Asano, klasykowi anime Utena, poznamy historię Shinigami, porozmawiamy z japońskim otaku oraz zastanowimy się, dlaczego j-rock nie żyje. Nie zabraknie również przeglądu premier anime oraz japońskich produkcji filmowych na Netfliksie. Odwiedzimy także cukiernię z polskimi pączkami w Tokio oraz poznamy kolejną japońską baśń. Na koniec zobaczymy, co słychać w świecie cosplayu oraz dostarczymy wam dużą porcję KSK: rubryki pełnej Waszych listów i rysunków. A wisienką na torcie tego numeru jest przegląd przebojów anime legendarnego Studia Ghibli oraz dwa śliczne plakaty: w tym - Death Note!

źródło opisu: empik.pl

źródło okładki: https://www.empik.com/cd-action-wydanie-specjalne,p1208226883,prasa-p

• (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
  • Jej drugie życie
  • Szczury Wrocławia. Szpital
  • Wybór Julianny
  • Tylko dla dorosłych
  • Nasze miejsce
  • Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
Natasza Socha

5,13 (24 ocen i opinii)
Nasze miejsce
Sonja Yoerg

7,44 (9 ocen i opinii)
Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
Niels Lunde

8 (1 ocen i opinii)
Tinkerbelle | 2018-12-28
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Wielkie zaskoczenie i wielki sentyment.

Anezka | 2018-11-16
Na półkach: Przeczytane, Prasa, Oddałam, 2018
Przeczytana: 16 listopada 2018

Więcej opisów anime niż mang. Co mnie poniekąd dziwi, gdyż na rynku Polskim mamy znikomy dostęp do anime. Fajny kącik z "Bajki dziadka Darka". I to co pamiętam z poprzednich numerów KSK. (Kawaii skrzynka kontaktowa)