9788377681985
Kuba

Grudzień 1918 roku, do Poznania przybywa Ignacy Paderewski, dając impuls wybuchowi powstania. Jednocześnie w mieście pojawiają się informacje o możliwym zamachu na życie pianisty. Władze młodego państwa polskiego wysyłają z odsieczą porucznika Karola Skałeckiego, który ma uratować przyszłego premiera. Książka przenosi nas do ogarniętego powstaniem miasta, w realistyczny sposób opisując jego ulice i mieszkańców. Autor przybliża czytelnikowi sytuację polityczną i militarną, ukazując kontekst historyczny dochodzenia przez Rzeczpospolitą do niepodległości i genezę grudniowego zrywu poznaniaków.

źródło opisu: http://wmsklep.home.pl/pl/p/Hotel/982

źródło okładki: http://wmsklep.home.pl/pl/p/Hotel/982

Zosia1993 | 2019-01-12
Przeczytana: grudzień 2018

Wątek obyczajowy trzyma w napięciu do ostatniej strony, a warstwa historyczna w sposób czytelny naświetla okoliczności powstania wielkopolskiego.