Już mnie nie oszukasz

Okładka książki Już mnie nie oszukasz Harlan Coben
Okładka książki Już mnie nie oszukasz
Harlan Coben Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna kryminał, sensacja, thriller
Fool me once
Biblioteka Akustyczna
2018-01-01
2018-01-01
Robert Waliś
Inne

Bardzo lubię książki Cobena. Są fajnie zakręcone.
Książka pokazuje stan umysłu człowieka po stracie bliskiego.
Nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Bardzo lubię książki Cobena. Są fajnie zakręcone.
Książka pokazuje stan umysłu człowieka po stracie bliskiego.
Nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Absurdalna historia. Beznadziejna. Wymęczyłam ją.

Absurdalna historia. Beznadziejna. Wymęczyłam ją.

Kolejny Coben - jak zwykle w formie i jak zwykle poziom - Klasa :)

Kolejny Coben - jak zwykle w formie i jak zwykle poziom - Klasa :)

Jak każdą książkę Cobena, tą również pokochałam miłością bezgraniczną. Niespodziewane zakończenie złamało mnie, sprawiło, że się popłakałam. Nie mogłam się z nim pogodzić.

REWELACJA JAK ZAWSZE.

REWELACJA JAK ZAWSZE.

Rewelacyjna książka, tak jak każda inna napisana przez tego autora.

Rewelacyjna książka, tak jak każda inna napisana przez tego autora.

Na Netflixie leci serial na podstawie książki, więc go obejrzałam i przy okazji przeczytałam też książkę.
Książka oraz film opowiadają o byłej oficer sił specjalnych, Mayi
Stern, która powraca do domu i próbuje odkryć, kto stoi za zabójstwem jej siostry i męża.
Autor stopniuje napięcie, nic i nikt nie jest do końca taki, jakim się
wydawał na początku. Wiele emocji, sekretów, relacje rodzinne, ci źli i dobrzy i dużo więcej.
Senne koszmary, do tego walka w sumie o codzienność i oczyszczenie się z zarzutów to duże wyzwania dla młodej kobiety a gdy pewnego dnia ujrzy kogoś na ekranie, kto nie żyje, to wtedy już nie wiadomo co o tym
myśleć. Niby wie, tak jak czytelnik, że coś jest nie tak, ale ciągle
coś staje na przeszkodzie, by dotrzeć do prawdy. Pytanie, co się stanie,
jak tą prawdę odkryje? Czy było warto? Czy tego ona i czytelnicy się spodziewali?
Książka wciąga, pobudza wyobraźnię, powstają pytania, na które
poszukujemy odpowiedzi i ciągle gdzieś tam jest jakieś ale ..
Dobry kryminał, który przy okazji porusza kwestie uczuć, szacunku wobec innych i ukazuje relacje rodzinne oraz siłę pieniądza... To wszystko ma w sobie wiele negatywnych cech, choć powinno być inaczej ... Czy każdy coś skrywa? Kto jest tym dobrym a kto złym?
Czytajcie, obejrzyjcie serial, na pewno wciągnie, jeśli oczywiście
lubicie tego typu opowieści. Wrażeń na pewno nie zabraknie.

Książka oraz film opowiadają o byłej oficer sił specjalnych, Mayi
Autor stopniuje napięcie, nic i nikt nie jest do końca taki, jakim się
wydawał na początku. Wiele emocji,...

Wprawdzie z samym motywem spotkałam się już w twórczości A. Christie, to książka jest świetna. Trzyma w napięciu tak jak powinna, praktycznie do samego końca. Pozazdrościć talentu :D

Świetna książka, pełna sekretów, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Must have!

Twórczość Harlana Cobena pokochałam z całego serduszka wraz z pierwszą powieścią ("Nie mów nikomu "),którą miałam okazję przeczytać. I co jakiś czas lubię wracać do jego książek. "Już mnie nie oszukasz" akurat teraz w planach czytelniczych nie było, ale gdy na jednej z platform streamingowych pojawiła się jego ekranizacja nie było innego wyjścia :) po obejrzeniu czterech odcinków stwierdziłam, że jeśli na półce czeka książka, to w pierwszej kolejności muszę sięgnąć po nią. Także serial chwilowo został wstrzymany i zabrałam się za czytanie.
Maya Stern, była wojskowa do niedawna żona. Do niedawna, gdyż jej mąż został zabity na jej oczach. Mało tego. Kilka miesięcy wstecz ktoś zamordował jej siostrę. Po pogrzebie Joe przyjaciółka Mai daje jej cyfrową ramkę do zdjęć, na której może wyświetlać rodzinne fotografie i zarazem "szpiegować" nianię swojej córeczki poprzez wbudowaną w nią kamerę. Pewnego poranka oglądając zapisy z ukrytej kamery doznaje szoku, bo na nagraniu widzi swojego zmarłego męża. Omamy, stres, a może trauma związana z misją w Iraku? To oraz rodzinne tajemnice mieszają się ze sobą, a kobieta za wszelką cenę próbuje odkryć prawdę. Tym bardziej, że jej siostrę i męża zastrzelono z tej samej broni. Broni, która należy do Mai.
Ach Panie Coben :) umie pan zainteresować czytelnika i to bez dwóch zdań. Nudy tu nie ma. Zawiłości, niedomówienia, sekrety. Co chwilę zmieniałam zdanie co mogło się wydarzyć i kto okaże się czarnym charakterem powieści. A zakończenie i tak ogromnie mnie zaskoczyło. Ale nie tylko niezwykła fabuła, w której co rusz pełno zwrotów akcji zasługuje na pochwałę.
Maya Stern główna bohaterka i zarazem postać wykreowana po mistrzowsku. Zagłębienie się i opisanie psychiki żołnierza, który służył na tak niebezpiecznej misji, którego na co dzień otaczała śmierć, i który nierzadko wraca do domu z zespołem stresu pourazowego, to nie lada wyczyn. Autor poszedł o krok dalej i z głębokiej wody rzucił swoją bohaterkę wręcz w ciemną otchłań. Podwójne zabójstwo najbliższych osób, lęk o dziecko i powiedzmy to szczerze lęk o to czy po prostu nie traci zmysłów. Udawana przychylność, pieniądze i rodzinne matactwa. Jak tu odkryć prawdę?
"Już mnie nie oszukasz" to mocna lektura, która pochłania, trzyma w napięciu i nie pozwala się odłożyć. Bardzo polecam.

• Harlan Coben
  • 2017